reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Windows Phone

Instagram ve Vine, Windows Phone platformuna geliyor

Nokia‘nın Abu Dabi‘de yeni Lumia akıllı telefon ve tabletini tanıttığı etkinliğinde açıklama yapan Instagram kurucu ortağı ve CEO’su Kevin Systrom, Instagram’ın Windows Phone platformuna gelmek üzere olduğunu resmen duyurdu. CEO, kesin bir tarih vermese de “önümüzdeki haftalarda” uygulamayı göreceğimizi belirtti. Dolayısıyla, pek çok Windows Phone 8 kullanıcısının uzun zamandır umutsuzca beklediği Instagram uygulamasının Windows Phone versiyonunun, bu yıl bitmeden marketteki yerini alacağını söylemek mümkün.

CEO Systrom, esas hedeflerinin Instagram’ı kullanmak isteyen herkese ulaştırmak olduğunu ifade etti ve Windows Phone kullanıcılarının da Instagram’la güzel anlarını fotoğraflayıp paylaşmasını görmeyi dört gözle beklediklerini söyledi. Pek çok akıllı telefon kullanıcısı için Instagram’ın Windows Phone uygulamasının olmayışı, bu platformun en büyük eksikliklerinden biri olarak görülüyordu. Microsoft ve Nokia, Instagram’ın Windows Phone uygulaması için şirketi ikna çalışmalarını aylardır sürdürüyordu.

Altı saniyelik videolar kaydedip paylaşmaya imkan tanıyan Twitter uygulaması Vine da Windows Phone platformuna yakında gelecek uygulamalar arasında.