reklamı kapat

POPÜLER

LG, Windows Phone 8’li akıllı telefonu üzerinde çalışıyor

Önümüzdeki aylarda yeni Snapdragon işlemcili akıllı telefonu Optimus G2‘yi tanıtması beklenen LG, Android’li akıllı telefon serisinin yanına bir de Windows Phone 8 işletim sistemli bir cihaz ekleyeceğini duyurdu. LG Hindistan yöneticilerden biri olan Kwon Soon‘un Hindistan’da bir internet sitesine yaptığı açıklamaya göre LG’nin Windows Phone 8’li akıllı telefonu şu an Ar-Ge aşamasında.

LG Optimus 7, Microsoft’un yenilenmiş mobil işletim sistemiyle çalışan ilk modellerden biriydi. Windows Phone 7 işletim sistemli model, Türkiye’de de satışa sunulmuştu. Fakat LG, daha sonra Windows Phone 8 ile çalışan bir cihaz bugüne kadar üretmemişti. Kwon Soon, LG’nin akıllı telefon segmenti içinde esas olarak Android platformuna önem verdiğini ancak şu dönemde Güney Koreli üreticinin Windows Phone 8’li bir akıllı telefonu geliştirmekte olduğunu ifade ediyor.

Microsoft’un mobil işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarda şu sıralar lider Nokia. Nokia, Windows Phone 8’li Lumia serisini yeni modellerle sık sık güncelliyor. Nokia dışında HTC, Huawei ve Samsung’un da Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefonları bulunuyor.