reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’nin ilk Windows Phone 7’li telefonu LG Optimus 7


iOS, Android, Symbian ve kısmen de Bada’nın hakim olduğu Türkiye’deki akıllı telefon işletim sistemi pazarına yeni bir üye daha ekleniyor. Windows Phone 7 işletim sistemini kullanan LG‘nin Optimus 7 modeli Vodafone aracılığıyla Türkiye’ye geliyor.

Resmi kanallar aracığıyla Türkiye’de ilk defa satılacak olan Windows Phone 7, özelikle Metro Style olarak tanımlanan kullanıcı arayüzüyle rakip işletim sistemlerinden ayrılıyor. LG Optimus 7 de Windows Phone 7 işletim sistemine sahip az sayıdaki telefondan biri. 3,8 inç büyüklüğünde dokunmatik TFT ekranı bulunan telefon, 1 GHz hızında çalışan bir işlemciye sahip. Arka yüzde bulunan, panoramik çekim yapabilen, 5 mepapiksellik otofokuslu kamerası 2592×1944 piksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. 512 RAM’e sahip olan Optimus 7, 16 GB dahili hafıza sunuyor. Telefon Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları da destekliyor.

Vodafone aboneleri, 24 aylık taahhüt karşılığında CepNet paketi ile ayda sadece 61 TL’ye; 1 GB’lık mobil internet paketiyle ise ayda 74 TL’ye LG Optimus 7’ye sahip olabilecek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Türkiye’nin ilk Windows Phone 7’li telefonu LG Optimus 7” için bir cevap

  1. cherkesomer dedi ki:

    türkçe dil desteği olmayıp türkiyede satılması için yatırım yapılmış bir telefon… windowsa türkçe için baskı yapmak yerine birde ingilizce olarak satılmasına müsade ediyorlar tamamen hayal kırıklığı..