reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’nin ilk Windows Phone 7’li telefonu LG Optimus 7


iOS, Android, Symbian ve kısmen de Bada’nın hakim olduğu Türkiye’deki akıllı telefon işletim sistemi pazarına yeni bir üye daha ekleniyor. Windows Phone 7 işletim sistemini kullanan LG‘nin Optimus 7 modeli Vodafone aracılığıyla Türkiye’ye geliyor.

Resmi kanallar aracığıyla Türkiye’de ilk defa satılacak olan Windows Phone 7, özelikle Metro Style olarak tanımlanan kullanıcı arayüzüyle rakip işletim sistemlerinden ayrılıyor. LG Optimus 7 de Windows Phone 7 işletim sistemine sahip az sayıdaki telefondan biri. 3,8 inç büyüklüğünde dokunmatik TFT ekranı bulunan telefon, 1 GHz hızında çalışan bir işlemciye sahip. Arka yüzde bulunan, panoramik çekim yapabilen, 5 mepapiksellik otofokuslu kamerası 2592×1944 piksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. 512 RAM’e sahip olan Optimus 7, 16 GB dahili hafıza sunuyor. Telefon Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları da destekliyor.

Vodafone aboneleri, 24 aylık taahhüt karşılığında CepNet paketi ile ayda sadece 61 TL’ye; 1 GB’lık mobil internet paketiyle ise ayda 74 TL’ye LG Optimus 7’ye sahip olabilecek.

İLGİLİ HABERLER