reklamı kapat

POPÜLER

LG Optimus ailesinin yeni üyeleri: Optimus Pro ve Optimus Net

Akıllı telefon pazarının önemli aktörlerinden LG, Optimus akıllı telefon serisine Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanan iki yeni model ekledi. Bu iki modelden ilki dokunmatik ekranla tam Q klavyeyi bir araya getiren Optimus Pro, ikincisi ise sosyal iletişim fonksiyonlarıyla öne çıkan Optimus Net.
LG Optimus Pro
LG Optimus Pro
Son dönemde birçok markanın en az bir tane üretip akıllı telefon serilerine kattığı dokunmatik ekran ve tam Q klavyeli telefonlara LG de kayıtsız kalmamış görünüyor. Optimus Pro adını taşıyan yeni model, 2,8 inç büyüklüğünde dokunmatik TFT ekrana ve e-postayla ajanda için ayrılmış özel tuşları olan fiziksel Q klavyeye sahip. Pro’nun siyah, beyaz ve titanyum grisi olmak üzere üç farkı renk seçeneği bulunuyor.
LG Optimus Net
LG Optimus Net
LG’nin Social+ özelliğine sahip en yeni telefonu Optimus Net ise sosyal medya odaklı bir telefon. Günümüzde yaygın olarak kullanılan birçok sosyal paylaşım servisi tek bir widget ile Net’in ana ekranı üzerinden takip edilebiliyor. Bu wigdet ile başta Facebook ve Twitter olmak üzere belli başlı tüm servislerdeki durum güncellemeleri, iletiler ve mesajlar görüntülenebiliyor. Cihazdaki entegre fonksiyonu sayesinde çekilen bir fotoğraf ana ekran üzerinden birden fazla sosyal hesap üzerinden paylaşılabiliyor. 320×480 piksellik çözünürlük sunan 3,2 inç büyüklüğünde HVGA ekrana sahip olan telefon, LG SmartShare özelliği sayesinde de DLNA uyumlu cihazlarla içerik paylaşabiliyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki rengi bulunan Net, bazı Avrupa ülkelerinde NFC desteğiyle piyasaya sürülecek.

İLGİLİ HABERLER