reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Direct

Instagram’dan yeni bir uygulama daha geliyor: Direct

Facebook’un sahibi olduğu popüler fotoğraf ile video ağı Instagram, Direct adını verdiği yeni bir uygulamanın testlerine başladı.

Bildiğiniz gibi Instagram içerisinde dahili bir direkt mesaj sistemi bulunuyor. Bu sistem ile kişiler platform içerisindeki diğer kişilerle özel olarak mesajlaşabiliyor. Özellikle büyük hesaplar için bir yerden sonra yönetilmesi zorlaşan mesajlar, yakında kendisine özel bir uygulama kazanıyor. Bu yeni uygulamaya Direct adını veren servis, uygulamanın başlangıçta Şili, İsrail, İtalya, Portekiz, Türkiye ve Uruguay için açılacağını belirtiyor. Global olarak herkese geleceği tarih ise açıklanmayan uygulama, yüklendiği zaman Instagram’ın direkt mesaj sistemini ortadan kaldırarak üzerine alıyor. Android ve iOS tarafında yer alacak (Henüz iOS sürümü açılmadı) uygulama, bağımsız haliyle geleceğe yönelik daha iyi özelliklerin önünü açacak gibi görünüyor. Facebook’un sahibi olduğu diğer anlık mesajlaşma uygulamarı Messenger ve WhatsApp yanına gelen uygulama, mesaj yanında fotoğraf ile video gönderilmesine de izin veriyor.

Instagram Direct

Instagram Direct tepki çekebilir

Buna benzer bir ayrılma adımını geçtiğimiz yıllarda Messenger ile hayata geçiren Facebook, süreci şimdi de Instagram‘a getiriyor. Messenger ile yaptığıyla halen tepki çeken şirket, bakalım bu taraftaki hamle ile nasıl tepkiler alacak? Yeni uygulamanın gün içerisinde resmi olarak uygulama marketlerdeki yerini alması bekleniyor.

Güncelleme: Uygulama, Android için kullanıma sunuldu.