reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram üzerinden sesli mesaj gönderme [Nasıl yapılır?]

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması yeni özelliklerle platformu geliştirmeye devam ediyor. Artık Instagram sesli mesaj göndermeyi destekliyor.

Pek çok yeni özellikle platformu geliştiren Instagram, geçtiğimiz günlerde Hikayeler özelliği için eklediği “Yakın Arkadaşlar” yeteneğiyle gündeme gelmişti. Özel bir liste oluştrabileceğiniz programda hikayelerinizi sadece o listedeki kişilerin görmesini sağlayabiliyordunuz. Detaylarına ve kullanım ipuçlarına buradan ulaşabileceğiniz özellikten sonra şimdi de platforma uzun zamandır beklenen bir özellik gelmiş durumda. WhatsApp kullanıcılarının çok sık kullandığ sesli mesaj gönderme yeteneği artık popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının mesajlaşma bölümünde destekleniyor. Günceleme ile tüm kullanıcılara dağıtılan özellik, Türkiye’deki kullanıcılara da ulaştırılmış durumda. Oldukça basit bir kullanım sunan bu özellik hem platform için mesajlaşma kısmında hem de Direct uygulamasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram

Instagram sesli mesaj gönderme

Özelliği kullanmak iste hayli basit. Intagram’ın mesajlaşma uygulaması Direct üzerinden veya uygulamaya sahip olmayanlar için özel mesaj kısmından özelliğe erişilebiliyor. Öncelikle aktif bir sohbet penceresinde olmanız gerekiyor. Sohbet penceresindeki mesaj yazma çubuğunda ise bir mikrofon ikonu görünüyor. Tıpkı WhatsApp üzerinden olduğu gibi burada da sesli mesajı göndermek için bu ikona basılı tutmanız gerek. Parmağınızı ikondan çektiğiniz anda ise mesaj karşı tarafa iletiliyor. Eğer ekrana basılı tutmak istemiyorsanız, ses kaydını başlattıktan sonra parmağınızı ekrandan çekmeden hemen yukarıda beliren “kilit ikonuna” sürükleyebilirsiniz. Bu durumda artık parmağınızı ekranda tutmak zorunda değilsiniz. Mesajınız bittiğinde sağ taraftaki ok simgesine dokunursanız mesajınız gönderilir.

Mesajı kaydederken göndermekten vazgeçerseniz de tek yapmanız gereken parmağınızı ekrandan çekmeden sola doğru kaydırarak çöp kutusu ikonuna götürmek. Bu durumda kaydedilen mesaj, gönderim gerçekleşmeden siliniyor. Eğer mesajı ekrana kilitleyerek kaydediyorsanız da yine çöp kutusuna dokunmanız yeterli oluyor. Özelliği henüz almadıysanız uygulamayı uygulama mağazasından güncelleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tatildeyken sizin yerinize Instagram’ınızda fotoğraf paylaşan hizmet