reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’dan kullanıcıların ilgisini çekecek yepyeni özellik

Instagram, sunduğu yeni özelliklerle platformunu genişletmeye devam ediyor. Instagram, kullanıcıların önümüzdeki günlerde yepyeni bir özellikten faydalanabileceğini duyurdu.

Instagram’ın ses mesajları olarak tanıttığı yeni özellik, kullanıcıların takipçilerine veya takip ettiklerine kişisel sesli mesaj göndermelerine imkan tanıyor. Bu sesli mesajlar bir dakikaya kadar olabiliyor ve özel/grup sohbetler halinde göndermelerine yardımcı oluyor. En yeni güncelleme yüklendikten sonra yeni özellik hem Android hem de iOS platformunda mevcut olacak.

Sesli mesaj göndermek için kullanıcıların önce mikrofona basılı tutmaları gerekiyor. Kullanıcılar parmaklarını mikrofon düğmesinden çektikleri an, mesaj otomatik olarak gönderiliyor. Fikrinizi değiştirirseniz ve sesli mesajı göndermek istemiyorsanız, silmek için parmağınızı çöp kutusu simgesine kaydırmanız yeterli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram’a göre, yeni özellik tüm uyumlu cihazlara aktarılıyor, ancak tüm tüketicilere ulaşmak birkaç gün sürebilir, bu yüzden hemen göremiyorsanız sabırlı olun.

Instagram’a kısa bir süre önce yeni bir özellik gelmişti

Instagram’a eklenen yeni özellik sayesinde artık kişiler sadece belirli arkadaşlarının görebileceğini Hikayeler paylaşabiliyor. “Yakın Arkadaşlar” adı verilen bu özellik, gayet güzel görünüyor. Çünkü bazı Hikayelerin örneğin yakın aile bireyleri ya da iş arkadaşları tarafından görünmesi uygun olmuyor. Instagram’a eklenen yeni özellik profil sayfasının sağ üstteki menüsünden özelleştirilebiliyor. Burada hikayenin gideceği kişiler rahatlıkla belirlenebiliyor, listeler oluşturulabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni reklam filmi