reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger sesli mesaj desteğine kavuştu

Facebook Messenger uygulamasının iOS ve Android versiyonları güncellendi. Her iki mobil işletim sistemi için güncellenen yazılımda en dikkat çekici yenilik ise sesli mesaj desteği. Kullanıcılar bundan böyle Facebook Messenger uygulaması üzerinden kendi seslerini kaydedip arkadaşlarına kolay bir şekilde gönderebiliyor.

Facebook Messenger’a eklenen sesli mesaj gönderme özelliği şirketin geçen ay yayınladığı Poke uygulamasındaki video özelliğini andırıyor. Kullanıcıların sesli mesaj özelliğine ulaşması için uygulama üzerinden herhangi bir arkadaşıyla yaptığı konuşmaya veya yeni bir mesaj oluşturma kısmına girmesi gerekiyor. Kullanıcılar bu işlemin ardından mesaj kısmında yer alan “+” tıklaması ve son olarak ses kaydet butonuna basması gerekiyor. Kullanıcılar kayıt tuşuna basılı tuttuğu sürece uygulama size sesli mesaj göndermenize olanak sağlıyor. Facebook Messenger’ın sesli mesaj özelliğinin maksimum 1 dakikaya kadar ses kaydına olanak tanıdığını belirtelim.

Bu arada Facebook, VoIP (internet üzerinden sesli görüşme) servisini Kanada’da test etmeye başladı. Kanada’daki kullanıcılar tarafından test edilmeye başlayan servis şu anda sohbet penceresi içinde yer alan “i” ikonu üzerinden ulaşılabiliyor. Bu özelliğin şu an için yalnızca Kanada’daki kullanıcılar tarafından kullanıldığını da belirtmekte yarar var.

Facebook Messenger

FİYAT
Ücretsiz*

BOYUT
iOS: 10,7 MB
Android: 5,4M

YÜKLEMEK İÇİN
iOS https://itunes.apple.com/tr/app/facebook-messenger/id454638411?mt=8
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca&hl=tr

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Facebook Messenger