reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’u yalnızca mesaj için kullananlara: Facebook Messenger

750 milyonu aşkın kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook her türlü cihazda ve her türlü ortamda erişilebilmek için birçok uygulama ve servis sunuyor. Facebook’un tüm içeriğinin kullanılabildiği iPhone ve Android uygulamaları da mevcut. Ancak Facebook’la arası çok iyi olmayan yine da arkadaşlarıyla iletişimde kalmak isteyenler için artık yeni bir uygulama daha var, Facebook Messenger. Uygulama çok fazla bir şey sunmuyor aslına bakılırsa, temel özelliği Facebook mesajlarının kontrolü. Uygulamanın avantajı şu; birçoğumuz Facebook kullandığı için mesajlaşmada WhatsApp ve benzeri uygulamaların önüne geçiyor.
Facebook Messenger
Yeni uygulama ile Facebook listenizden seçtiğiniz bir kişiye veya arkadaş grubuna doğrudan mesaj ve SMS atabiliyorsunuz. Gönderilen mesajlara fotoğraf ve konum bilgisi de eklenebiliyor. Facebook’a her türlü platformdan erişilebildiği için gönderdiğiniz mesajlar Android, iPhone veya internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz üzerinden görüntülenip yanıtlanabiliyor. Bu da önemli bir avantaj tabii ki. Uygulama üzerinden çeşitli bildirim ayarları da yapılabiliyor. Bu sayede gelen mesajları kaçırmıyorsunuz. Bir de çevrim içi olup olmayan arkadaşlarımızı görebilseydik şahane olurmuş. Belki bir sonraki sürümde bu özellik de uygulamaya eklenir.

Uygulamann iPhone versiyonu şu an için yalnızca US Store’dan alınmış Apple ID sahiplerine açık (yakında Türkiye için de açılması bekleniyor), Android’de ise herkes indirebiliyor. iPhone için buradan, Android için buradan buyurun.

YORUMLAR