reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Messenger Kids

Facebook’dan çocuklara özel mesajlaşma uygulaması: Messenger Kids

Sosyal medyanın en büyük ismi konumunda bulunan Facebook, bugün çocuklara özel olarak geliştirdiği mesajlaşma uygulaması Messenger Kids‘i tanıttı.

Advertisement

Şimdilik Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilen ve iOS’a özel olan Messenger Kids, normal Messenger‘ı çok daha güvenli hale getiriyor. iPad ya da iPhone’da kullanılabilen uygulama, ebeveynlerin Facebook hesabıyla çalışma gösteriyor. Çok ufak yaştaki çocukların Facebook hesabı açmadan mesajlaşma imkanlarından yararlanmasına imkan tanıyan bu altyapı, geniş bir ebeveyn kontrolüne sahip. Uygulama ile çocuklar sadece sizin izin verdiğiniz kişilerle görüşebiliyor. Bu sayede olası tehlikeleri önleme şansı veren şirket, çocukların ailelerini de birbirine kaynaştırıyor. Facebook hesabı olmayan bir çocuğun uygulama üzerinden sizin çocuğunuzla konuşabilmesi için ailesiyle Facebook arkadaşı olmanız gerekiyor.

Messenger Kids
Messenger Kids
Messenger Kids
Messenger Kids
Messenger Kids

Messenger Kids ile tüm kontrol ebeveynlerin elinde

Genel çalışma mantığı oldukça güzel görünen uygulama, yazılı mesaj yanında dört kişiye kadar video sohbet yapılmasına da imkan tanıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bünyesinde eğlenceli filtreler ve çıkartmalar yer alan uygulama, sade ancak normal Messenger’dan daha renkli bir arayüz üzerine kuruluyor. iPad desteğiyle yaşlı insanların torunlarıyla görüşmesini kolaylaştıran uygulama, yakın zaman içerisinde Android‘e de geliyor. Global kullanım konusunda ise şu an için açıklanmış bir detay bulunmuyor.