reklamı kapat

POPÜLER

DeepLens

Amazon’dan dünyanın ilk “deep learning” özellikli kamerası: DeepLens

Amazon Web Services (AWS), Google’ın Clips kamerasına benzer kamerasını ortaya çıkardı. DeepLens, “dünyanın ilk deep learning özellikli video kamerası” olarak tanıtılıyor.

Amazon’un geliştiriciler için tanıttığı yeni makine öğrenimi hizmeti ve DeepLens kablosuz kamerası yapay zeka alanındaki çalışmalarını hızlandırdığının habercisi. Amazon SageMaker, geliştiricilerin kendi makine öğrenme modellerini hızla oluşturması, eğitmesi, dağıtması ve yönetmesi için tasarlanmış, tamamıyla yönetilen bir hizmet olarak öne çıkıyor. Makine öğrenimi sürecindeki zorlukları ve varsayımları ortadan kaldıran sistem, önceden oluşturulmuş geliştirme defterleri, petabayt ölçekli veri kümeleri için optimize edilmiş popüler makine öğrenimi algoritmaları ve otomatik model ayarlama özellikleriyle model oluşturmayı ve eğitmeyi kolaylaştırıyor. Eğitim sürecini de kolaylaştırıp hızlandıran SageMaker, tek tıkla modelleri üretime dahil edebiliyor.

DeepLens

Derin öğrenme özellikli kamera

DeepLens ise geliştiricilerin öğrenmelerini ve deney yapmalarını destekleyici bir ürün olarak tanıtılıyor. Cihaz, bir dizi öğreticiye, örneğe, kaynak koda ve entegrasyona sahip bir aygıt ile AWS’nin bilindik hizmetlerini bir araya getirerek onlara model oluşturma, eğitme ve dağıtma süreçlerinde pratik deneyim kazandırmak için tasarlandı. DeepLens, pratik makine öğrenimi deneyimi kazandırma amacı güdüyor. Son kullanıcıdan ziyade geliştirici odaklı bu ürün, geniş bağlantı seçenekleri sunuyor. Micro HDMI, iki USB, dual-band Wi-Fi bağlantısı gövdede yer alıyor. 4 GB hafızaya sahip olan kamera 1080p çözünürlüklü görseller kaydediyor. Ubuntu ile çalışan kamerada 8 GB RAM yer alıyor.

YORUMLAR