reklamı kapat

POPÜLER

google

Google kullanıcılara ücretsiz yapay zeka eğitimleri sunuyor

Google, makine öğrenimi ve yapay zeka konularında eğitici hizmetini kullanıcılarla buluşturdu. Learn with Google AI, bu alanlarda ücretsiz ve erişilebilir eğitim imkanı sunuyor.

Google’ın yapay zeka eğitimi üzerine çalışmaları bir süredir devam ediyordu. Dün yayınlanan resmi açıklamayla beraber, internet erişimi olan ve bu alana meraklı kullanıcılar için ücretsiz bir eğitim alanı oluşturduğunu duyurdu. Söz konusu alan temel makine öğrenimi konseptlerini, bu sistemlerin projelere nasıl entegre edilebileceğini içeren bilgiler ve makine öğrenimi bilgilerini geliştirmek isteyenler için içeriklerle herkesin erişimine sunuluyor. Yapay zeka konusunda kendini geliştirmek isteyen her seviyeden kullanıcıya hitap ettiği belirtilen site, gelişmiş bilgiler arayan araştırmacılardan yeni başlayanlara kadar içerik sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google’dan ücretsiz yapay zeka kursları

Sitede aynı zamanda Machine Learning Crash Course (MLCC) isimli ücretsiz çevrim içi bir kurs da bulunuyor. Söz konusu kurs ilk olarak çalışanların bilgilerini geliştirmek ve yapay zeka ile makine öğrenimli sistemleri onlara tanıtmak için tasarlanmıştı. 18 bin çalışanın faydalandığı bu kurs içeriği şimdi herkese açık bir şekilde sisteme yüklenmiş durumda. Çeşitli alıştırmalar, interaktif görselleştirmeler ve eğitici videolarla kullanıcılara makine öğrenimli konseptler tanıtılıyor.

Söz konusu kurs yaklaşık 15 saatlik bir içerikten oluşuyor. Google eğitmenleri tarafından verilen derslerin yanı sıra 40’a yakın alıştırmayı da bünyesinde barındırıyor. Söz konusu kurs makine öğrenimli sistemleri hiç bilmeyen ve bu konuda hiç deneyimi olmayan kullanıcılara hitap ediyor. Ancak bu kursa katılacak olanların en azından giriş seviyesinde cebir ve iyi seviyede programlama temellerini bilmesi gerektiği kaydedilmiş. Bir de Python dili de gereklilikler arasında. Tabii tüm bu ücretsiz eğitimlerin İngilizce olduğunu ekleyelim. Söz konusu siteye buradan ulaşabilirsiniz.