reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger Kids

Facebook Messenger Kids hakkında sevindirici Türkiye gelişmesi

Facebook, Messenger Kids uygulamasını Türkiye’de kullanıma sundu. iOS ve Android kullanıcılarıyla birlikte Amazon App mağazası üzerinden de indirmeye sunulan Messenger Kids, çocukların arkadaşlarıyla güvenli şekilde bağlantı kurmasına imkan tanıyor. Ücretsiz görüntülü sohbet ve mesajlaşma uygulaması ebeveyn kontrolü özellikleriyle dikkat çekiyor.

Facebook, Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Betül Ulukol’a danışarak Messenger Kids’in Türkiye lansmanı öncesinde Ulukol başkanlığında bir ebeveyn yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirdi. Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Çevrimiçi Güvenlik Politikaları Başkanı Sylvia Musalagani’nin de katıldığı toplantıda ebeveynlerin uygulama ile ilgili görüşleri, soruları ve endişeleri dinlendi. Musalagani’nin uygulamanın sadece yakın arkadaşlar, aile bireyleri ve ebeveynlerin onayladığı kişilerle etkileşime izin verdiği ve uygulamada reklamların yer almayacağı yönündeki açıklaması Türkiye’deki ebeveynler tarafından oldukça olumlu bir şekilde karşılandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Türkiye Kamu Politikaları Başkanı konu hakkında açıklamada bulundu

Facebook Türkiye Kamu Politikaları Başkanı Çağatay Pekyörür konu hakkında açıklamada bulundu. Pekyörür, “3 milyardan fazla insandan oluşan bir topluluğa sahip olan bir sosyal medya şirketi olarak, insanlara bağlantı kurabilecekleri ve kendilerini özgürce ifade edebilecekleri güvenli bir alan sunma görevimizin her zaman farkında olduk. Her ne kadar Facebook ve Instagram gibi uygulamalarımız 13 yaşından küçük çocuklar için tasarlanmamış olsa da, ebeveyn kontrolünü sağlarken aynı zamanda çocuklara çevrimiçi alanda bilinçli bir şekilde bağlantı kurabilmeyi öğretecek bir platform kurma fikri her zaman aklımızın bir köşesinde vardı. Bu doğrultuda, çevrimiçi güvenlik, çocuk gelişimi ve medya uzmanları danışmanlığında 2017 yılında Messenger Kids’i hayata geçirdik” dedi.

İlginizi Çekebilir

LG’nin dikkat çeken yeni modeli Velvet