POPÜLER

Jaguar I-PACE

Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE ve Eşsiz 10 Özelliği

 - Güncelleme: 17 Haziran 2020 09:44

Kusursuz tasarım, yüksek performans, geleceğin teknolojisi ve sıfır egzoz emisyonu; hepsi Jaguar I-PACE ‘te bir arada. Jaguar’ın tamamen elektrikli ilk performans SUV modeli I-PACE, bir konsept olarak tanıldığı günden bu yana tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Hazırsanız JAG STYLE farkıyla ödüllere* doymayan Jaguar I-PACE‘e yakından bakıyoruz.

Neden Jaguar I-PACE modelini seçmelisiniz?

Temiz bir gelecek ve sürdürülebilir bir yaşam için çevre bilincine sahip olmak büyük önem taşıyor. Sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır trafik sıkışıklığı (Zero emission, zero accident and zero congestion) Jaguar’ın önceliklerinin başında geliyor. Daha güvenli, sağlıklı toplumlar ve daha temiz bir çevre için; geliştirdiği yeniliklerle, ürün ve hizmetlerini hızla değişen dünyaya uyarlayan Jaguar, I-PACE ile büyük bir adım atıyor. Elektrikli otomobil dünyasında devrim yaratan Jaguar I-PACE, tüm performans yeteneklerinin yanında çevre dostu lüks bir SUV. Şimdi gelin “Neden Jaguar I-PACE?” sorusunu birlikte cevaplayalım.

Çevreye duyarlı

Sürdürülebilir bir yaşam için bireysel olarak da adım atmamız gerekiyor. Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE, içten yanmalı motorlu otomobillere göre sıfır egzoz emisyonuyla çevreye çok daha duyarlı. Benzin veya dizel yakıt kullanılmadığı için herhangi bir egzozu yok ve çevreye fosil yakıt kaynaklı zararlı gazlar salmıyor.

Maliyet avantajı

Jaguar I-PACE’i ister evinizde ister dışarıda ekonomik bir şekilde şarj edebilirsiniz. Tamamen Elektrikli I-PACE, benzinli bir otomobil ile karşılaştırıldığında %71 oranında yakıt maliyeti tasarrufu sağlıyor. I-PACE, evinizin konforunda şarj edilebildiği için artık akaryakıt istasyonuna da gitmeniz gerekmiyor.

Kusursuz tasarımıyla dikkat çekici

Jaguar I-PACE ile trafiğe çıktığınızda tüm meraklı gözlerin üzerinizde olduğunu farkedeceksiniz. Jaguar I-PACE’in kusursuz tasarımı; alıştığımız Jaguar çizgisinden izler ve gelecek ipuçlarına sahip detaylar taşıyor.

Güvenli

İster tek başınıza ister ailenizle olun; otomobilde güvenlik her şeyin başında geliyor. Jaguar I-PACE, bağımsız güvenlik derecelendirme kuruluşu Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen çarpışma testlerinin en yüksek puanı olan 5 yıldıza sahip.

Yüksek performanslı

Performans SUV modeli olan I-PACE, bir spor otomobil kadar güçlü. 0’dan 100 km/sa hıza 4,8 saniyede ulaşabilen güçlü spor otomobil performansıyla, beş koltuklu SUV rahatlığını bir araya getiriyor.

Farklı yol koşullarına hazır

Elektrikli otomobillerin sadece şehir içi kullanıma uygun olduğunu mu düşünüyorsunuz? Şehir içinde büyük bir sürüş keyfi sunan I-PACE, dört çeker özelliği ve yükselebilen süspansiyonları sayesinde hafif arazi koşullarındaki kabiliyetiyle de dikkat çekiyor. Çevre dostu I-PACE doğada da sizi yalnız bırakmıyor.

Teknoloji harikası

I-PACE, yüksek performansının yanında gelişmiş teknolojileriyle de öne çıkıyor. Dokunmatik iki ekran, 2D veya 3D harita görüntüleyebilen navigasyon sistemi, head-up display ve interaktif sürücü ekranı dikkat çeken teknolojiler arasında yer alıyor.

Multimedya uzmanı

Yorucu bir günün ardından otomobilinizde kaliteli müzik dinlemenin keyfi paha biçilmez. Jaguar I-PACE HSE ve First Edition modellerinde standart olarak Meridian Surround ses sistemi yer alıyor.

Bakım maliyeti düşük

Artık yüksek maliyetli motor sorunlarına ve yağ değişimine veda ediyoruz. Tamamen Elektrikli I-PACE, içten yanmalı otomobillerde olduğu gibi yağ değişimi gerektirmiyor. Bunun yanında Rejeneratif frenleme özelliğiyle; sadece gazdan ayağınızı çekerek frenleme yapılabiliyor. Frenlerin daha az kullanılmasıyla kullanılan enerjinin de aynı zamanda geri kazanılmasını sağlıyor. Tüm bu avantajlar bir araya geldiğinde bakım maliyetleri düşüyor.

Satış sonrası hizmetler

Bir otomobil satın aldıktan sonra alacağınız destek ve hizmetler de büyük önem taşıyor. I-PACE ile Jaguar’ın satış sonrası hizmetler konusunda sahip olduğu deneyimin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. I-PACE’in bataryası 8 yıllık bir garanti** kapsamında yer alıyor. Aynı zamanda I-PACE’i en iyi şekilde tanıyan eğitimli teknisyenlerin eksiksiz desteği de her zaman sizinle.

Jaguar I-PACE hakkında detaylı bilgi almak ve kendi I-PACE modelinizi tasarlamak için
jaguar-turkiye.com adresini ziyaret edebilir, I-PACE videolarını Jaguar Türkiye Youtube kanalından buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.


* Dünyada Yılın Otomobili (World Car of The Year Awards), Avrupa’da Yılın Otomobili (Car of The Year 2019), Dünyada Yılın Tasarımı, Dünyada Yılın En Çevreci Otomobili ve premium markaların anavatanında, bir elektrikli otomobile ilk kez verilen Almanya’da Yılın Otomobili (German Car of The Year – GCOTY).

** Jaguar I-PACE’in garantisi 8 yıl veya 160.000 km ile sınırlıdır (hangisi önce sona ererse).

İLGİLİ HABERLER