reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro zorlu sağlamlık testine sokuldu [Video]

Huawei P40 ailesinin iddialı modeli Huawei P40 Pro, JerryRigEverything tarafından zorlu sağlamlık testine sokuldu. İşte ortaya çıkan sonuç;

Huawei P40 Pro, yılın Android lisansı olmadığı için birçok pazarda geri planda kalan bir modeli oldu. Türkiye’de de resmi olarak satılan telefon, geç de olsa JerryRigEverything sağlamlık testine girdi. Model güçlü bir amiral gemisi olarak burada bir sürpriz oluşturmuyor ya da şaşırtmıyor. Ekranı diğer rakipleriyle aynı çizilme performansını gösteren P40 Pro, kameralarını da bu çizilmeye karşı dayanıklı cam ile koruyor. Ekrana entegre parmak izi sensörü üstü ciddi şekilde çizilse dahi çalışmaya devam eden telefon, tahmin edebileceğiniz üzere bükülme testinden de geçebiliyor. Burada hatırı sayılır bir esneme yapan amiral gemisi, yine de genel gövde bütünlüğünü korumayı biliyor. Ancak satın alanların bu cihazı da mutlaka güzel bir kılıf ile koruma altına alması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 Pro Plus da geliyor

Bilmeyenler için bu modelin arkasında P40 Pro gibi dörtlü değil tam beşli kamera yer alıyor. Bu beşli modülde karşımıza RYYB temelli 50 megapiksel Super Sensing (F/1.9, OIS) + 40 megapiksel Movie Cam (F/1.8) + 8 megapiksel Ultra Sensing 3x telefoto (F/2.4, OIS) + periskop temelli 8 megapiksel Ultra Sensing 10x telefoto (F/4.4, OIS) + 3D ToF sensörü çıkıyor. Bu kamera sistemi sayesinde kişilere tam 10x optik, 20x hibrit ve 100x dijital zoom sunuluyor. Önde yer alan iki kamera ile toplam 7 farklı kamerası bulunan P40 Pro Plus, normal P40 Pro’ya oranla iki farklı renkte seramik arka bölümle alınabiliyor olmasıyla da fark yaratıyor. Bünyesinde 40W hızlı şarj (Kablolu, kablosuz ve 5W ters) destekli 4.200 mAh pil yer alan telefon, en iyisini isteyenlere hitap ediyor. Model yakında satışa çıkıyor.