reklamı kapat

POPÜLER

huawei p40 pro plus

Yedi kameralı Huawei P40 Pro Plus satışa çıkıyor; işte fiyat ve tarih

Huawei P40 ailesinin en üstündeki modeli Huawei P40 Pro Plus sonunda yurt dışında satışa sunuluyor. Model iddialı geliyor.

Huawei P40 ailesinin en üstünde yer alan modeli Huawei P40 Pro Plus, biliyorsunuz P40 ve P40 Pro ile beraber satışa çıkmadı. Ancak bu durum çok yakında değişiyor. Çünkü telefon yurt dışında 6 Haziran tarihinde raflardaki yerini alıyor. İlk olarak Çin pazarında satılacak denilen telefonun, fiyatı yaklaşık olarak 1.020 euro seviyesinde yer alıyor. Üstteki model ise 1.140 euro fiyat etiketine sahip. Bilmeyenler için bu modelin arkasında P40 Pro gibi dörtlü değil tam beşli kamera yer alıyor. Bu beşli modülde karşımıza RYYB temelli 50 megapiksel Super Sensing (F/1.9, OIS) + 40 megapiksel Movie Cam (F/1.8) + 8 megapiksel Ultra Sensing 3x telefoto (F/2.4, OIS) + periskop temelli 8 megapiksel Ultra Sensing 10x telefoto (F/4.4, OIS) + 3D ToF sensörü çıkıyor.

Bu kamera sistemi sayesinde kişilere tam 10x optik, 20x hibrit ve 100x dijital zoom sunuluyor. Önde yer alan iki kamera ile toplam 7 farklı kamerası bulunan P40 Pro Plus, normal P40 Pro’ya oranla iki farklı renkte seramik arka bölümle alınabiliyor olmasıyla da fark yaratıyor. Bünyesinde 40W hızlı şarj (Kablolu, kablosuz ve 5W ters) destekli 4.200 mAh pil yer alan telefon, en iyisini isteyenlere hitap ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 Pro Plus Türkiye’de de satılır mı?

Firma P40 ailesiyle Android lisansı olmayan Mate Xs katlanabilir telefon modelini dahi Türkiye’de satıyor. Bu açıdan P40 Pro Plus’ın da Türkiye’ye kesin olarak geleceğini düşünüyoruz. Ancak bunun için henüz bir tarih yok. Modelin Türkiye’de 13 bin TL civarında olacağı düşünülüyor. Ancak bunun resmi bir bilgi olmadığını belirtelim.

İlgili Video