reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar I-Pace

Elektrikli Jaguar I-Pace için heyecan yaratan açıklama

Marka içerisindeki elektrik dönüşümünün öncü ismi olan Jaguar I-Pace, geleceğini doğrudan etkileyecek performans versiyonuyla gündeme gelmeye başladı.

Jaguar’ın yeni dönem temsilciliği konusunda amiral gemisi rolünü üstlenen I-Pace, satış adetleri bazında ilk adım için markasını mutlu etti diyebiliriz. Bu yılın ilk yarısında 9.000 adedi bulan örnekleriyle asfalt üzerine çıkan modelle ilgili maceranın henüz yeni başladığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıl içerisinde pist odaklı olarak özel geliştirilen eTrophy versiyonuna kavuşan modelle ilgili açıklamalarda bulunan yönetim ekibinin önemli isimlerinden Michael van der Sande, sokaklar için de yeni bir versiyonun mesajını verdi. SVO departmanı tarafından geliştirilecek olan ve tamamı performans dinamikleri üzerine geliştirilecek bir altyapıya işaret edilen bu yeni versiyonda ailenin diğer üyelerinden tanıdığımız SVR logosunu göreceğiz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Jaguar I-Pace eTrophy bize çok şey öğretti”

Konuyla ilgili Autocar‘a yaptığı açıklamalarda projenin zamanıyla ilgili düşüncelerin konuşulduğuna işaret eden van der Sande, departmanın konuya ılımlı yaklaştığının da altını çiziyor. Röportajında; “Bu tarz modellerin hepsinin çıkış noktası bizim ana üssümüz diyebilirim. Projeler tecrübe bazında bu zamana kadar bize çok şey gösterdi. İşin içerisine dahil ettiğimiz yarış versiyonu ve standartlar, güç yönetimi, sıcaklık yönetimi ve kapasite kullanımı konusunda önemli tecrübe edinmemizi sağladı Bunları alt alta koyduğumuzda sokaklara sunacağımız modeller için elimizde önemli argüman niteliği taşıdığını görüyoruz. Sokağa çıktığımızda hazır olacağız.” ifadelerine yer verdi. I-Pace’in eTrophy versiyonunda güç ve performans verilerinde herhangi bir iyileştirmeye gitmeden şasi dinamiklerine oynayan Jaguar’ın, SVO versiyonu için bunu değiştirmesi gerektiği de aşikar. Kullanıcıların var olan ilgisi doğrudan bu projenin gerçekleşme sürecini de şüphesiz doğrudan etkileyecek.