reklamı kapat

POPÜLER

Özel olarak geliştirilen yarış otomobili Jaguar I-Pace eTrophy, ait olduğu sınırlar içerisine girdi!

İlk gösterimi Almanya’da gerçekleştirilen Jaguar I-Pace eTrophy, Formula E aracının da yer aldığı etkinlikte piste giriş yaptı.

Jaguar tarihinin ilk elektrikli otomobili olarak mart ayında tüm dünyanın karşısına çıkan I-Pace, önümüzdeki iki aylık süre içerisinde Türkiye yollarında da boy göstermek için geriye sayıyor. Ülkemizde 88.000 euro‘luk fiyatla alıcı bulacağı açıklanan modelle ilgili meraklı bir bekleyiş devam ederken, bir yandan da pist sınırları içerisinde ayrı bir heyecan yaşanıyor. Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen eTrophy isimli yarış versiyonunu bugün itibarıyla ilk kez ait olduğu yere götüren Jaguar, teknik detayları paylaşmak konusunda maalesef hala çekingen davranıyor. Dış ve içeride yarış standartlarına uyacak şekilde geliştirmelerin yapıldığı model, Formula E’de yarışan otomobille bir araya gelerek markasının geleceğine selam göndermeyi de ihmal etmedi.

Elimizde neler var?

Jaguar I-Pace eTrophy’e dışarıdan bakıldığında standart versiyona oranla çok bariz farkların var olduğunu görebiliyoruz. Başlı başına aracı saran bir gövde kitiyle kendisini hissettiren bu yapı içerisinde, agresif ön ve arka tampona devasa arka kanat eşlik ediyor. Altyapı kısmında da yarış dinamiklerine cevap verebilmesi adına süspansiyon geliştirilmesi yapılan modelin kokpiti ise roll cage ve yarış koltuğu gibi parçalarda elden geçiriliyor. Formula E’de elde dilen deneyimlerin sokaklara yansıması konusunda çok ciddi mesafe kaydeden Jaguar’ın, SVO departmanıyla birlikte önümüzdeki süreçte geçmişinin hakkını verecek daha iyi işlere imza atmasını bekliyoruz. Standart versiyonuyla 400 PS güce ve 480 kilometre menzil değerine sahip olan I-Pace ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Jaguar I-Pace tanıtım filmi