reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Jaguar I-PACE

Şaşırtan hediye; Jaguar kripto para dağıtıyor

Lüks otomobil üreticisi Jaguar, gelecek yıllara hazırlık amacıyla, kullanıcılarına şaşırtan bir ödül sistemi getirmeye çalışıyor.

Günümüzde otomobil üreticileri dahil bütün büyük şirketlerin en değer verdiği konulardan biri veri bilgisi. Firmalar ellerinde olan bilgiler sayende kullanıcı ihtiyaçları ve şikayetlerinden, beklentilerine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Jaguar da bu konuyu farkına varmış olacak ki veri toplamak için ilginç bir yol seçti. Öyle ki marka, kendisiyle veri paylaşan sürücülerine bir kripto para birimi olan IOTA hediye etmeye hazırlanıyor. Jaguar’ın hedefi ise bu para birimlerinin köprü geçişlerinde veya otoparklarda kullanılması yönünde. Projenin ne zaman karşımızda olacağı ise hala bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jaguar I-PACE yılın otomobili olmuştu

Jaguar I-PACE, otomotiv sektöründe eşine az rastlanacak bir başarıya imza atarak, Mart ayında Avrupa’da Yılın Otomobili (Car of The Year 2019) Ödülü’nün ardından, Amerika’da gerçekleştirilen Dünyada Yılın Otomobili Ödülleri’nden 3 önemli ödülle ayrıldı. 2019 Dünyada Yılın Otomobili büyük ödülünün yanı sıra, 2017 yılında F-PACE’in de kazanmış olduğu Dünyada Yılın Tasarımı ve Dünyada Yılın En Çevreci Otomobili ödüllerini de almaya hak kazanan I-PACE, elde ettiği bu başarı ile kırılması zor bir rekora imza attı.

İlginizi çekebilir

Jeep Grand Cherokee Trackhawk imzasıyla buz üzerinde hız rekoru