reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar

Elektrikli Jaguar XJ ilk kez kameralara yakalandı

Bu yıl içerisinde rekabete resmen dahil olmasını beklediğimiz elektrikli Jaguar XJ, devam etmekte olan kış testlerinde kameralara yakalandı.

İlke elektrikli otomobil adımını I-Pace ile yapan Jaguar’ın, piyasaya erken bir giriş yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Günümüzde pek çok rakibinin 2019’da ilk hamlelerini attığınızı düşündüğümüzde bir kitle yakalama konusunda ortada bir avantaj olduğu aşikar. İngiliz üreticinin ikinci hamle olarak planladığı parçanınsa XJ merkezli olduğunu da bir süredir biliyoruz. Tanıtımının 2020’nin ikinci yarısında olması beklenen otomobille ilgili beklentiler şekillenmeye başlamışken, casus fotoğrafçılardan gelen ilk görseller testlerin son sürat devam ettiğini ortaya koyuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jaguar, elektrikli XJ ile iddialı geliyor

Tasarım ve kokpit dinamikleriyle kardeşi I-Pace ile büyük oranda benzerlikler taşımasını beklediğimiz elektrikli XJ’nin teknik detayları da büyük merak uyandırıyor. Kısa süre önce güncellenen verilerle birlikte I-Pace’in 405 kilometrelik menzil seviyelerine ulaşması, aslında XJ için de bir referans niteliğinde. Modelden gelen ilk fotoğraflar ise standart versiyona oranla aks mesafesinde artış olacağına işaret ediyor. Bataryaların tabanda konumlanacağı yapı içerisinde özellikle diz mesafesinde hissedilir bir değişimin olabileceğini söyleyebiliriz. İngiliz üreticinin gerçekleştirdiği devasa yatırımla üretim kapasitesi hedeflerinin de yüksek tutulduğu modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Jaguar E-Type Zero