reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Jaguar F-Pace

Elektrik atılımını gerçekleştiren Jaguar’da yeni hedef, tasarımı yeniden tanımlayacak J-Pace!

Kısa süre önce SUV yelpazesine tamamen elektrikli I-Pace’i ekleyen Jaguar, J-Pace ile performans ve tasarım konusunda sınıf atlama peşinde.

Tarihinin ilk elektrikli otomobili I-Pace ile SUV sınıfında oyuna sokan Jaguar, bu modelle birlikte marka içerisinde yeni bir döneme girileceğinin sinyallerini vermişti. Özellikle Land Rover cephesiyle koordineli yürüyen geliştirme süreciyle birlikte çok ciddi atılım gerçekleştiren İngiliz üretici, kısa vadeli planlama kapsamında daha fazla SUV modeliyle kullanıcılarına alternatif olurken, rakiplerinin karşısına da farklı sınıflarda çıkmayı planlıyor. Bu düşüncelerle paralel olarak J-Pace adında yepyeni bir model geliştireceği bugün itibarıyla İngiltere merkezli kaynaklara yansıyan Jag, karakteristik olarak başka bir boyutta şekillenecek tasarım diline de ilk kez bu modelde yer verecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takvim planlaması da yapıldı

F-Pace, E-Pace ve I-Pace’in ardından SUV ailesine katılacak dördüncü üye olarak adı geçen J-Pace’in temel rakiplerinden birisinin Porsche Cayenne olacağının altı çiziliyor. Özellikle performans konusunda ciddi ciddi seviyeler üzerinden değerlendirmeleri yapılan modelin asfalt üzerine çıkışı için verilen tarih ise şimdilik 2021 olarak görünüyor. 2020 itibarıyla her modelinin bir versiyonunda hibrit seçeneği sunmak üzere planlama gerçekleştiren Jaguar’ın bu konudaki ilk adımını ise önümüzdeki yıl XJ ile gerçekleştirecek. Bu da 2021 için ön görülen J-Pace’in kesinlikle hibrit bir versiyon üzerinden tanıtılacağının önemli bir işareti aslında. Şimdilik detayları sınırlı olan modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.