reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S Nürburgring Porsche Taycan

Nürburgring’in en hızlı dört kapılı elektriklisi “şimdilik” belli oldu!

Pazarın en önemlilerinden Tesla Model S, Nürburgring pistinde Porsche Taycan‘ı resmi olarak geride bırakmayı başarmış durumda. İşte detaylar;

Geçtiğimiz haftalarda Nürburgring pistine çıkan Porsche Taycan, hatırlarsınız firmanın kendi test sürücüsü Lars Kern ile elde edilen 7 dakika 42 saniyelik zamanla pistin “dört kapılı tamamen elektrikli otomobil” rekorunu eline almıştı. İşte bu rekor kısa süre önce el değiştirdi. Prototip bir şase üstüne kurulan ve performansın sonuna kadar açıldığı Ludicrous ötesi Plain mod ile tura çıkan Tesla Model S, Nürburgring’i 7 dakika 20 saniyede dönmeyi başardı. Tesla’nın aşağıda görebileceğiniz gibi direkt olarak kendisi tarafından açıklanan bu veri, rekorun yeni sahibini gözler netleştiriyor. Ancak firma bununla yetinmeye kararlı değil. Çünkü aracın önümüzdeki ay Nürburgring‘e bir kez daha çıkacağı ve bu sefer 7 dakika 5 saniyelik sürenin deneneceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model S karşısında Porsche Taycan içi her şey bitmiş değil

Çünkü yukarıda bahsettiğimiz 7 dakika 42 saniyelik zaman, Porsche Taycan Turbo tarafından elde edilmiş. Bu modelin biliyorsunuz daha güçlü Turbo S versiyonu da bulunuyor. Bu açıdan rekor savaşının önümüzdeki günlerde kızışacağı görülüyor. Son kullanıcının hayatına hiçbir etkisi olmayan bu rekor macerası, iki firmanın karşılıklı kapışmasına haline dönecek gibi dururken, yine de gelişmeleri takip etmek ve elektrikli araçların hızına hayran kalmak birçok kişiye keyif veriyor.

İlgili Video

Uçak gemisi üstünde bir Taycan