reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S Porsche Taycan

Nürburgring’de bozulan Tesla Model S ve savaş çıkaran Porsche Taycan detayı [Video]

Nürburgring rekoru için hazırlanan Tesla Model S prototipinin pistte bozulduğu ortaya çıktı. Bu sırada Porsche Taycan da pistteydi.

Nürburgring pistine çıkan Porsche Taycan, firmanın kendi test sürücüsü Lars Kern ile elde edilen 7 dakika 42 saniyelik zamanla pistin “dört kapılı tamamen elektrikli otomobil” rekorunu eline almıştı. Bu rekor daha sonra resmi olmasa da Tesla tarafından kırıldı. Firmanın kendi açıklaması ve verilerine göre hazırlanan özel Tesla Model S prototipi, Nürburgring’i 7 dakika 20 saniyede dönmeyi başardı. İşte bu tur zamanını elde eden aracın pist üstünde bozulduğu ortaya çıktı. Özel değişiklikler yapılan bu Plain prototipi, deneme kapsamında olması gerekenden biraz daha fazla zorlanmış gibi görünüyor. Bu yüzden de firmanın esas rekor denemesine çıkamadığı aktarılıyor. Aracın önümüzdeki ay Nürburgring‘e bir kez daha çıkacağı ve bu sefer 7 dakika 5 saniyelik sürenin deneneceği belirtiliyor.

Tesla Model S Porsche Taycan

Bu bozulma süreci konusunda en dikkat çeken detay ise o sırada Nürburgring‘e tur atan bir Porsche Taycan‘ın olması ve aracın bozuk Model S’in yanından geçip gitmesi hatta ona çekici beklenirken bir tur bindirmesi oluyor. Özellikle Twitter’da Tesla fanları ile karşıtları arasında ciddi atışmalara neden olan ve adeta “savaş çıkaran” bu durum, yukarıda izleyebileceğiniz videoda da açıkça görülüyor. Ancak buna bu kadar çok tepki verilmesi gerçekten çok garip görünüyor. Çünkü bozulan Model S bir prototip ve prototiplerin amacı zaten bu tarz durumları ortaya çıkarmak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model S tur rekorunu Porsche Taycan tekrar kırabilir

Daha önce de söylediğimiz gibi yukarıda bahsettiğimiz 7 dakika 42 saniyelik zaman, Porsche Taycan Turbo tarafından elde edilmiş. Bu modelin daha güçlü Turbo S versiyonu da bulunuyor. Bu açıdan firmanın rekoru bir kez daha kırmayı deneyeceği düşünülüyor. Yeşil Cehennem üstündeki elektrik savaşları sürüyor.