reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S

Tesla Model S’ten rekor Nürburgring süresi

Tesla Model S “Plaid” prototipi Porsche Taycan’a karşı olarak çıktığı Nürburgring pistinde resmi olmayan önemli bir rekor kırdı.

Advertisement

Hatırlarsınız geçtiğimiz ay Nürburgring pistine çıkan Porsche Taycan, elde edilen 7 dakika 42 saniyelik zamanla pistin “dört kapılı tamamen elektrikli otomobil” rekorunu eline almıştı. Bu rekora gözünü diken Elon Musk, rekoru kırmak için özel Tesla Model S prototipi ile Nürburgring’e çıkartma yaptı. Yapılan denemelerde pisti 7 dakika 20 saniyede dönmeyi başaran firma, bu resmi olmaya dereceyi daha da iyi hale getirmiş durumda. Çünkü sağlam kaynaklara göre Model S “Plaid” prototipi kısa süre önce pisti 7 dakika 13 saniyede dönmeyi başardı. Yine resmi olmayan bu rakam, Taycan’a tam 29 saniyelik bir fark atılması anlamına geliyor. Hazırladıkları bu araç ile 7 dakika 5 saniyelik sürenin denenebileceğini de aktaran Musk, bu konuda çok iddialı ve aynı zamanda inatçı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model S Nürburgring tur rekorunu Turbo S’e de kaptırmayabilir

Daha önce de söylediğimiz gibi yukarıda bahsettiğimiz 7 dakika 42 saniyelik zaman, Porsche Taycan Turbo tarafından elde edilmiş. Bu modelin hatırı sayılır oranda daha güçlü Turbo S versiyonu da bulunuyor ve Porsche’nin bu araçla da pistte bir deneme yapabileceği konuşuluyor. Ancak Turbos S’in gücü de Model S “Plaid” prototipini geride bırakabilir gibi durmuyor. Çünkü bu aracın ciddi şekilde özelleştirildiği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Yük taşımak için tasarlanan drone