reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung bazı akıllı TV modellerinden Netflix desteğini çekiyor

Samsung bazı akıllı TV modellerinden Netflix desteğini çekiyor

Bazı Samsung akıllı TV sahiplerini kötü bir haber bekliyor. Samsung’un bazı akıllı televizyonlarından Netflix desteğinin kesileceği açıklandı.

Popüler çevrim içi yayın servisi Netflix, halihazırda pek çok akıllı televizyon markasında ön yüklü olarak geliyor. Bu sayede farklı bir cihaz olmaksızın, televizyondan doğrudan hesabınıza bağlanarak kütüphanenize ulaşabiliyorsunuz. Elbette Netflix’i destekleyen televizyonlar arasında Samsung modelleri de yer alıyor. Ancak Samsung’un resmi internet sitesinden yayınladığı yeni açıklamaya göre, firmanın bazı akıllı TV modelleri 1 Aralık 2019’dan itibaren Netflix’e verdiği desteği kesiyor. Bunun ana sebebi olaraksa teknik sınırlamalar gösteriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix desteği kesilecek Samsung akıllı TV listesi açıklanmadı

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklama şu şekilde: “Teknik sınırlandırmalar sebebiyle 1 Aralık 2019’dan itibaren bazı cihazlarımızda Netflix desteği sunulmayacak. Bazı eski Samsung akıllı TV’ler bu değişimden etkileniyor. Gelecekte, Netflix’i TV’ye bağlanabilen diğer pek çok cihazdan izleyebilirsiniz.

Yapılan açıklamanın devamında televizyonunuz doğrudan desteklemese bile televizyonunuza bağlanabilen pek çok cihazla deneyimi yaşayabileceğiniz kaydediliyor. Yani yerel olarak televizyonunuzda uygulama yer almayacak, ancak siz en basitinden telefonunuzun ekranını televizyona yansıtarak bu kısıtlamayı aşabileceksiniz. Konsol sahipleri de aynı şekilde konsollarına Netflix uygulamasını indirerek bu sorunu aşabilir. Netflix’in uyumlu cihazlar listesine buradan ulaşabilirsiniz. Samsung’un resmi açıklaması ise burada yer alıyor. Ne yazık ki Samsung’un desteklenmeyecek cihazlar için ayrıca bir liste paylaşmadığını belirtelim.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Kasım 2019 ajandası