reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

“Netflix Top 10” içerikler için özel bir internet sitesi hayata geçti

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, Top 10 içeriklerini daha rahat şekilde göstermek adına yeni site açtı.

Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz yeni internet sitesi, firmanın en popüler içeriklerini hızlıca görebileceğiniz bir merkez konumunda yer alıyor. Belirli tarihler arasında en çok hangi içeriklerin izlendiğini ve izlenme sayısını gösteren sayfa, güzel bir arayüze sahip ancak henüz Türkçe dil desteğine sahip değil.

Bu yeni internet sitesi için Netflix kendisi direkt olarak şunları aktarıyor:

“”Saçma”. “Zırva”. “Cımbızlanmış”. “Denetimsiz”. Yıllar boyu ölçümlerimiz hakkında pek çok geri bildirim aldık. Bu yüzden bu yaz ölçüm konusunda sil baştan çalışmalara başladık ve bugün “Netflix Top 10” web sitemizi yayınlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu, Netflix’teki en popüler içeriklerin ülke ve dünya bazında haftalık listelerini içeren yeni bir web sitesi.”

“Yeni “Netflix Top 10” listelerimizi hem orijinal hem de lisanslı içeriklere yönelik olarak her Salı yayınlayacağız. Listeler bir önceki pazartesiden pazara kadar izlenme saatlerine dayalı olarak hazırlanacak. Sitede İngilizce filmler, İngilizce diziler, İngilizce olmayan filmler ve İngilizce olmayan diziler için ayrı ayrı küresel Top 10 listeleri sunulacak. Ayrıca 90’dan fazla ülke için “ülke içi sıralamalar” da yer alacak. Web sitesini şu anda İngilizce ve İspanyolca olarak kullanıma sunduk, ancak gelecek yıl daha fazla dil seçeneği ekleyeceğiz.”

“Haftalık olarak sunulacak bu listeler, geçen sene Netflix’te kullanıma sunduğumuz günlük ülke bazlı Top 10 satırlarına ek niteliğinde. Bu satırlar da artık Top 10 sitemizde olduğu gibi izlenme saatini temel alacak. Yani ister Netflix Top 10 listesine, ister doğrudan hizmetimiz üzerinde içeriklere göz atıyor olun, diğer insanların en çok neleri izlediğini görmek son derece kolay.”

“Gelmiş geçmiş en popüler filmlerimizi ve dizilerimizi de merak ettiğinizi biliyoruz. Son zamanlarda yeni içerikler büyük başarılara imza attığı için, ilk kez geçen ay yayınladığımız, tüm zamanlara ait genel listelerimizi de güncelleyeceğiz. Bu listeler bir içeriğin Netflix’teki yayınlanmasını takip eden ilk 28 günde toplam izlenme saatini temel alıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix en son TV tarafında format değiştirmeye başladı

Netflix, artık belirli televizyon modellerinde içeriklerini AV1 formatında yayınlayacak. Firmanın 2020’de ilk defa Android uygulamasında kullanmaya başladığı AV1 formatı, verimli yapısıyla dikkat çekiyor. Diğer video formatlarından daha fazla sıkıştırma yapan ve buna karşı daha yüksek kalite sunan AV1’ye geçilmesi, son kullanıcı için elbette çok güzel görünüyor.

Daha düşük veri ile daha yüksek video aktarımı getiren AV1, açık kaynak yapılı yani şirket bunun için herhangi bir lisans ücreti ödemeyecek. AV1’in geliştirme sürecinde aktif olarak yer alan Netflix, yeni format için üstü kapalı şu destek listesini açıklıyor:

  • -Seçili Samsung 2020 UHD Smart TV’ler
  • -Seçili Samsung 2020 UHD QLED Smart TV’ler
  • -Seçili Samsung 2020 8K QLED Smart TV’ler
  • -Samsung The Frame 2020 Smart TV’ler
  • -Samsung The Serif 2020 Smart TV’ler
  • -Samsung The Terrace 2020 Smart TV’ler
  • -PS4 Pro’ya bağlı tüm TV’ler (PS4 Pro Netflix uygulamasıyla)
  • -Seçili Amazon Fire TV modelleri
  • -Seçili Android TV modelleri (Android OS 10 ve üstü)

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın