reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Matebook E

Windows 11’li hibrit dizüstü Huawei Matebook E geliyor

ABD ambargosu altında yer alan Huawei, Watch GT Runner akıllı saat yanında Huawei Matebook E modelini de tanıtacak.

Huawei Matebook E, firmanın 17 Kasım duyuruları arasında yer alacak. Resmi poster paylaşımı ile geleceği kesinleştirilen ürün, görebileceğiniz üzere hibrit yapılı bir seçenek konumunda yer alıyor.

MateBook E serisini uzun zamandır yenilemeyen Huawei, yeni dizüstünü sürpriz olmayacağı üzere Windows 11 (Bu tarafta ambargo etkisi yok) işletim sistemi üzerine kuruyor. Henüz teknik detayları bilinmeyen ürün, klavye bölümü ayrı tasarlandığı için istenirse bir tablet olarak da kullanılabiliyor.

Bu açıdan ekranı dokunmatik olan Huawei Matebook E, beraberinde bir stylus kalem ile fare de getiriyor. Birçok farklı renginin olacağını düşündüğümüz ürün, ileride Türkiye pazarında da aktif olarak satılabilir. Ürün için fiyat konusunda da ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Matebook E kadar iddialı Huawei Watch GT Runner için detaylar şöyleydi

Huawei Watch GT Runner, resmi paylaşımlara göre 17 Kasım tarihinde lanse ediliyor. Resmi poster paylaşımları üzerinden netleştiği üzere yuvarlak tasarımı benimseyen akıllı saat, direkt olarak sporculara ve spesifik olarak koşuculara hitap ediyor.

Bu modelin en büyük farklarından birisi söylendiği kadarıyla bünyesinde yer alan çift frekanslı GPS sistemi olacak. Bunun normalde yüzde 135 kat daha yüksek bir hassas takip performansı getirdiği ve bu amaçta telefon taşımaya gerek bırakmadığı aktarılıyor. Bu konuda sektörde bir ilke imza atacak saatin, konum takibinden sınırları zorlayacağı iddia ediliyor.

HarmonyOS işletim sistemi üzerine kurulacak akıllı saatin henüz fiyatı netlik kazanmış değil ancak rakamın çok aşırı yüksek olması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!