reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch GT Runner akıllı saat

Huawei Watch GT Runner akıllı saat modeli de geliyor

ABD ambargosu altında yer alan Huawei, akıllı saat tarafında büyümeye devam ediyor. Bu sefer Huawei Watch GT Runner akıllı saat modeli de geliyor.

Huawei Watch GT Runner, resmi paylaşımlara göre 17 Kasım tarihinde lanse ediliyor. Resmi poster paylaşımları üzerinden netleştiği üzere yuvarlak tasarımı benimseyen akıllı saat, direkt olarak sporculara ve spesifik olarak koşuculara hitap ediyor.

Bu modelin en büyük farklarından birisi söylendiği kadarıyla bünyesinde yer alan çift frekanslı GPS sistemi olacak. Bunun normalde yüzde 135 kat daha yüksek bir hassas takip performansı getirdiği ve bu amaçta telefon taşımaya gerek bırakmadığı aktarılıyor. Bu konuda sektörde bir ilke imza atacak saatin, konum takibinden sınırları zorlayacağı iddia ediliyor.

HarmonyOS işletim sistemi üzerine kurulacak bilgisi verilen akıllı saatin henüz fiyatı netlik kazanmış değil ancak rakamın çok aşırı yüksek olması beklenmiyor. Bu model yurt dışı çıkısı sonrasında Türkiye’de de satılabilir. Ancak bu henüz netleşmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Watch GT Runner öncesinde Huawei Watch GT 3 için Türkiye fiyatı belli oldu

Halen Türkiye’de satışa olmayan ancak Huawei’nin resmi satış kanalına giriş yapan akıllı saat Huawei Watch GT 3, 46 mm için 2.499 TL fiyat etiketine sahip. Bu fiyat ile Türkiye’de nasıl bir satış performansı göstereceği merak konusu olan akıllı saatin 42 mm’lik bir sürümü de bulunuyor. Model için firma kendisi şunları aktarıyor:

“Huawei akıllı saat ürün gamını Watch GT 3’ün iki yeni modeliyle genişletti. 46mm ve 42mm olmak üzere iki farklı boyutu olan Watch GT 3 saatler, zamansız zarafet ve en son teknolojinin birleşimi. Her iki cihaz da kayışları değiştirerek kullanıcının kişisel stiline uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilen benzersiz bir klasik tasarıma sahip son teknoloji malzemelerden üretildi.

Watch GT 3’ün her iki versiyonu da 100’den fazla egzersiz modu sunuyor, yerleşik bir egzersiz planlayıcıya, koşuları doğru bir şekilde izlemek için gelişmiş konum takibine ve yeni bir 5. nesil kalp atış hızı takibine sahip.

Ayrıca Watch GT 3, geliştirilmiş tüm gün SpO2 izleme, uyku izleme, Bluetooth arama ile donatıldı ve hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu. Huawei Watch GT 3, güvenilir ve son derece verimli bir günlük asistan olması için 46 mm’lik saatte 14 güne varan ve 42 mm’lik saatte 7 güne varan güçlü pillerle donatıldı.”

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!