reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11X

Amiral gemisi Xiaomi 12 için çıkış çok yakında gibi görünüyor

Xiaomi 12 serisinin ana modeli için bugün yeni bilgiler gündeme geldi. Telefonunu çıkışı çok yakında olacak ve cihaz çok güçlü olacak.

Xiaomi’nin merak edilen 12 serisi, kaynaklar haklıysa 12, 12 Lite, 12 Lite Zoom ve 12 Pro gibi modellerden oluşuyor. İşte bu ailenin ilk satışa sunulacak modeli Xiaomi 12 olacak ve model Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre aralık ayında elde edilebilir olacak. 

Kasım ayının en sonunda gelecek Snapdragon 898 üzerine kurulacak telefon, bu yeni nesil işlemciyi taşıyan ilk telefonlardan birisi olacak.

Bilmeyenler için Snapdragon 898, 3.0 GHz hızında çalışan bir adet Cortex-X2 Prime, 2.5 GHz hızında çalışan üç adet Cortex-A710 ve 1.79 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A510 çekirdeği bir araya getiriyor. Direkt olarak Samsung’un 4 nm üretim sürecinden çıkacağı açıklanan toplam sekiz çekirdekli işlemcide, GPU olarak Adreno 730 görev yapıyor.

100W hızlı şarj ile geleceği son çıkan bilgiler arasında yer alan Xiaomi 12 modelinde, ana kamera olarak ISOCELL GN1 ya da IMX700 sensörlerden birisi kullanılacak. Bu 50 megapiksel sensörler ile modelin kamera performansı standartları yakalayacak. Firmanın telefonda esasen ISOCELL GN5 sensörü kullanmak istediği ancak bunun şimdilik mümkün olmadığı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki daha sonra geleceği iddia edilen Xiaomi 12 Ultra için neler biliyoruz?

Xiaomi Mi 11 Ultra gibi arkasında bir ekran taşıması olası olan 12 Ultra, sağlam kaynaklara göre arkasında Mi 11 Ultra’dan daha büyük 1/1,5 inç sensöre sahip bir periskop kamerası taşıyacak. Bu periskop kamera ile 5x optik yani kayıpsız zoom sunacak telefon, arkasında toplamda üç farklı 50 megapiksel kamerayı bir araya getirecek.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi