reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11X

Xiaomi, kamera konusunda Leica ile ortaklık kurabilir

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Xiaomi, kamera konusunda Leica ile ortaklık kurabilir. Bu ortaklık çok yakında duyurulabilir.

Biliyorsunuz akıllı telefon dünyasında telefon üreticileri ile kamera / lens üreticileri arasında birçok ortaklık bulunuyor. Burada akla ilk gelenler, NokiaZeiss, HuaweiLeica ve OnePlus Hasselblad oluyor. İşte bunlar arasına bir yenisi daha eklenecek gibi görünüyor.

Çin merkezli sağlam bir kaynaktan gelen bilgiye göre Xiaomi ve Leica telefon konusunda bir araya gelmiş olabilirler. Huawei’nin ABD ambargosu nedeniyle Xiaomi ile anlaşmış olması çok olası olan Almanya merkezli Leica, artık telefon tarafında çok tecrübeli bir isim.

Bu açıdan ortaklık gerçek çıkarsa Xiaomi’nin gelecek amiral gemileri Leica dokunuşu ile hiç olmadığı kadar iyi kameralara sahip olabilir. Leica imzalı kameraya sahip Xiaomi’nin ilk akıllı telefon modeli ise firmanın gelecek 12 serisinde yer alabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12 serisi için neler biliyoruz?

Xiaomi’nin merak edilen 12 serisi, kaynaklar haklıysa 12, 12 Lite, 12 Lite Zoom ve 12 Pro gibi modellerden oluşuyor. İşte bu ailenin ilk satışa sunulacak modeli Xiaomi 12 olacak ve model Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre aralık ayında elde edilebilir olacak. 

Kasım ayının en sonunda gelecek Snapdragon 898 üzerine kurulacak telefon, bu yeni nesil işlemciyi taşıyan ilk telefonlardan birisi olacak.

Bilmeyenler için Snapdragon 898, 3.0 GHz hızında çalışan bir adet Cortex-X2 Prime, 2.5 GHz hızında çalışan üç adet Cortex-A710 ve 1.79 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A510 çekirdeği bir araya getiriyor. Direkt olarak Samsung’un 4 nm üretim sürecinden çıkacağı açıklanan toplam sekiz çekirdekli işlemcide, GPU olarak Adreno 730 görev yapıyor.

100W hızlı şarj ile geleceği son çıkan bilgiler arasında yer alan Xiaomi 12 modelinde, ana kamera olarak ISOCELL GN1 ya da IMX700 sensörlerden birisi kullanılacak. Bu 50 megapiksel sensörler ile modelin kamera performansı standartları yakalayacak. Firmanın telefonda esasen ISOCELL GN5 sensörü kullanmak istediği ancak bunun şimdilik mümkün olmadığı iddia ediliyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi