reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Leica

Huawei ve Leica arasındaki ortaklık bitti; yeni ortak Xiaomi mi olacak?

Huawei ve ile Alman görüntüleme devi Leica arasında çok uzun zamandır bir ortaklık sürüyordu. İşte bu ortaklık sona ermiş gibi görünüyor.

En azından sağlam kaynaklar bundan bahsediyor. Söylendiği kadarıyla Huawei ve Leica imzalı son telefonlar P50 serisi olacak.

Leica’nın yeni dönem için kendisine başka telefon partnerleri aradığı aktarılıyor. Bunlardan birisinin Sharp olduğu biliniyor. Detaylarına burada yer verdiğimiz Aquos R6 modelinde Leica dokunuşu yer alıyor.

Ancak Leica’nın adı Xiaomi ile de geçiyor. Hatta buradaki en güçlü adayın Xiaomi olacağı iddia ediliyor. Bu durum Xiaomi için çok mantıklı görünüyor çünkü Leica artık ismini mobilde de fazlasıyla duyurmuş bir isim.

Ayrıca Leica’nın alandaki tecrübesi de Xiaomi’nin çok fazla oranda işine yarayabilir. Xiaomi biliyorsunuz mevcut Mi 11 modellerinde ses için Harman Kardon ortaklığı kuruyor. Firma bu tarz ortaklıklara fazlasıyla sıcak bakıyor.

Pazarda Samsung ile Olympus arasında bir telefon kamerası odaklı ortaklığın da adı geçiyor. Ancak Xiaomi – Leica gibi Samsung – Olympus ortaklığı da henüz netleşmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, 19 Mayıs tarihinde bir etkinlik düzenleyecek

Kaynaklara göre firmadan etkinlikte ilk olarak çocuklara özel akıllı saat Children Watch 4X ve akıllı tartı Body Fat Scale 3 Pro gelecek.

Huawei’nin aynı zamanda yeni 16 inç ekranlı MateBook 16 dizüstü modelini tanıtacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firmanın etkilikte iki yeni monitör tanıtması da bekleniyor.

Aktarıldığı kadarıyla bunlar MateView ve MateView GT isimlerine sahip olacak. Bacağında kablosuz şarj desteği olacak MateView, kaynaklara göre 32 inç 4K+ ekrana sahip. MateView GT’de ise 42 inç 3440×1440 piksellik bir ekran yer alıyor.

Bu arada Huawei’nin 19 Mayıs tarihinde birden fazla yeni akıllı televizyon tanıtma ihtimali de masada yer alıyor. Etkinlikte yeni MatePad Tab tablet modelleri de karşımıza çıkabilir.

Etkinlikte Huawei FreeBuds 4 modelinin tanıtılacağını da açık olarak belirtelim. Onun detayları burada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını tam olarak böyle test ediyor