reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Leica LOG Tasarım

Leica kameralı Xiaomi amiral gemisi çok yakında olabilir

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Xiaomi, kamera konusunda Leica ile ortaklık kurma konusunda son aşamaya gelmiş olabilir.

Akıllı telefon dünyasında telefon üreticileri ile kamera / lens üreticileri arasında birçok ortaklık bulunuyor. Burada akla ilk gelenler, NokiaZeiss, HuaweiLeica ve OnePlus – Hasselblad oluyor. İşte bunlar arasına uzun zamandır Xiaomi – Leica ikilisinin ekleneceği yönünde söylentiler geliyor. Ancak bu durum artık söylentide kalmıyor. Çünkü güncel MIUI arayüz sürümlerinde “Leica Monochrom, Leica Monochrom HC (High Contrast), Leica Natural ve Leica Vivid” isimlerinde kamera filtreleri bulundu. Bunun artık iki devin ortaklığı resmi olarak gerçekleştirdiğine işaret ettiği düşünülüyor. Buradan Leica’nın bir sonraki Xiaomi amiral gemisine donanım yanında yazılımsal olarak da yardım ettiği anlaşılıyor. Leica’nın kendisine has birçok fotoğraf görünümü bulunuyor ve filtreler bunları simule etmek için hazırlanıyor.

Xiaomi’nin gelecek amiral gemileri Leica dokunuşu ile hiç olmadığı kadar iyi kameralara sahip olabilir. Leica imzalı kameraya sahip Xiaomi’nin ilk akıllı telefon modeli ise yeni Mi Mix ya da uzun süredir söylentileri gelen Xiaomi 12 Ultra modeli olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Leica’nın kendi adını taşıyan akıllı telefonu da bulunuyor. Bu konuda karşımıza çıkan en son cihaz Leitz Phone 1 olmuştu. Bu dikkat çeken telefonun detaylarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Xiaomi ve Leica ortaklığı yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı