reklamı kapat

POPÜLER

Leitz Phone 1 yani Sharp Aquos R6

Oldukça tanıdık Leica akıllı telefon modeli Leitz Phone 1 ile tanışın

Dünyanın en önemli fotoğraf makinesi firmalarından Leica, bugün gündemde Leitz Phone 1 adı verilen kendi telefonu ile bulunuyor.

Leica, Japonya için tanıtılan Leitz Phone 1 akıllı telefon modeliyle çok ses getirdi. Yüksek ihtimalle başka pazarlara çıkmayacak telefon, kağıt üzerinde çok etkileyici ve iddialı görünüyor.

Peki bu telefon nasıl hayat buldu? Bunun cevabı çok basit. Firma kamerasına destek verdiği Sharp Aquos R6 akıllı telefon modelini almış ve isim ile çizgisini biraz değiştirerek Leitz Phone 1 haline getirmiş.

Bu yüzden “oldukça tanıdık” ibaresini kullandığımız amiral gemisi akıllı telefon, özellikle kamera konusunda iddialı bir noktada yer alıyor.

Cihazın arkasında tek bir tam 1 inç boyutunda 20 megapiksel F1.9 kamera yer alıyor. Leitz Phone 1 özelinde bu kameranın üstüne Leica’nın logosunu taşıyan bir kapak geliyor.

1-inç sensörüyle gerçekten rakipsiz bir kamera performansı getiren (Sensör ne kadar büyürse kalite o kadar artıyor) telefon, önünde ise 12,6 megapiksellik bir selfie kamerası taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica imzalı Leitz Phone 1 yani Sharp Aquos R6 için diğer detaylar şöyle

Gücünü Snapdragon 888 işlemciden ve 12 GB RAM‘den alan telefon, 5.000 mAh pile sahip ve Aquos R6 gibi 128 GB değil 256 GB depolama ile geliyor. Depolama istenirse 1 TB‘a kadar SD kart ile artırılabiliyor.

Telefonda Pro IGZO olarak geçen 6,6 inç boyutunda tam 240 Hz yenileme hızına ve 2.000 nit parlaklığa sahip bir OLED ekran kullanılıyor. Burada 240 Hz gibi yüksek yenileme yanında 2.000 nit parlaklık da nefes kesiyor.

Modelin parmak izi sensörü ise sürpriz olmayacağı üzere ekrana entegre ediliyor. Burada direkt olarak yeni nesil Qualcomm 3D Sonic Max sensörü kullanılıyor.

Japonya’da Softbank tarafından satılacak telefon için fiyat 1.700 dolar gibi çok yüksek seviyede yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecekte ev işlerine yardımcı olacak ilginç robot