reklamı kapat

POPÜLER

Sharp Aquos R6

Huawei telefonlar gibi Leica kameralı Sharp Aquos R6 ortaya çıktı

ABD ambargosu altında yer alan Huawei, biliyorsunuz üst seviye telefonlarında Leica ortaklığında geliştirilen kameralar kullanıyor. Leica özelinde bir adım da Sharp Aquos R6 ile atılıyor.

Huawei imzalı amiral gemilerinin kamera kalitesi oldukça yüksek seviyede yer alıyor. Firma her yeni modelde bu konuda çıtayı yükseltiyor.

İşte bunun arkasında Huawei’nin kendi arge çalışmaları yanında Leica imzası da bulunuyor. Dünyaca ünlü fotoğraf makinesi üreticisi Leica, bu sefer ise Sharp Aquos R6 modeli için bir ortaklık kurmuş durumda.

Sızan görsellerde telefonun kamerası için Sharp ve Leica arasında kilit bir ortaklık kurulduğu açık şekilde görünüyor ve bu da büyük bir merak uyandırıyor.

Bu modelin kamera sistemi gerçekten ilginç görünüyor. Çünkü telefonun arkasında sadece iki adet kamera yer alıyor. Buradaki ana kameranın gerçekten çok büyük olduğu görülüyor.

Bu ana kameranın kalbinde büyük bir sensör yer alıyor izlenimi oluşturuyor. Burada tahminler doğru çıkarsa Xiaomi Mi 11 Ultra’da da yer alan 50 megapiksel Samsung ISOCELL GN2 sensör yer alabilir.

1/1.12 inç boyutuyla akıllı telefon pazarındaki en büyük sensörlerden olan GN2, boyutla doğru ortanılı olarak çok yüksek bir fotoğraf kalitesi getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sharp Aquos R6 Türkiye pazarına gelmeyecektir

Sızan görsellere göre selfie kamerasını bir ekran deliğinde taşıyan telefon, kavisli tasarımı benimsiyor. Bir amiral gemisi olduğu tahmin edilen Aquos R6, 2021’e yakışmayan kalınlıkta bir alt çerçeveye sahip.

Sharp markasının akıllı telefon modelleri özellikle Japonya pazarında dikkatleri üzerine çekiyor. Aquos R6, resmi olarak 10 Mayıs tarihinde lanse edilecek..

İlginizi Çekebilir

Gelecekte ev işlerine yardımcı olacak ilginç robot