reklamı kapat

POPÜLER

Mission Zero yürürlükte; Audi yeni bir döneme giriyor

Mission Zero yürürlükte; Audi yeni bir döneme giriyor

Mission:Zero adını verdiği çevre programıyla dünya genelindeki üretim merkezlerinde ekolojik ayak izini azaltmak yönünde önemler geliştiren Audi, yeni bir uygulama başlattı. 

Üretim süreçlerini daha sürdürülebilir kılmak adına çalışmalar gerçekleştiren Audi, şimdi çelik yağlama sürecinde Prelube II’yi uygulamaya aldı.

Uygulama, pres atölyesindeki çelik plakaların korozyona karşı korunması ve işlenmesi için gereken yağlayıcı miktarını önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olacak.

Ingolstadt’daki üretim merkezinin pres bölümündeki marka çalışanlarından ortaya çıkan fikir, Volkswagen Grubu tarafından da kabul gördü. Geleneksel yağlamada kullanılan Prelube I adı verilen yağ, çelik sacın her metrekaresine bir gram uygulanıyor.

Ancak, Prelube II ile her metrekare için sadece 0,7 gram yetiyor. Örneğin,  A4’ün çatı takviye çerçevesi için, gelenekse yağlamayla 3,9 gram yağ kullanılırken, Prelube II ile bu miktar 2,7 gram’a düşüyor.

MarkanınAvrupa ve Meksika’daki üretim merkezlerinde işlenen tüm çelik bileşenlere ait verilerle yapılan hesaplamalar, yöntemin, 2018 yılında harcanan yağ miktarına oranla 40 tonluk bir tasarruf sağlama potansiyeli olduğunu ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk üretici Audi, ilk ürün Q6 e-tron

Prelube II yağ sınıfının, çelik bobin yağlamasını yeni standart olarak belirleyen ilk üretici olan marka, bunu ilk olarak Audi Q6 e-tron üretiminde kullanmaya başladı.

Yöntemi, önümüzdeki dönemde, halen üretimde olan diğer model serilerine de uygulamayı planlayan Audi, her bir bileşen için yeni ürünü deneyerek, üretim süreçlerini Prelube II’ye geçirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürdürülebilir üretime doğru adım adım – Mission:Zero

Audi, dünya genelindeki tüm üretim merkezlerinde ekolojik ayak izini azaltmak için Mission:Zero adına verdiği çevre programıyla, tüm önlemleri üretim ve lojistik alanlarında bir araya getiriyor.

Odak noktası dekarbonizasyon, su kullanımı, kaynak verimliliği ve biyolojik çeşitlilik olan Mission:Zero’nun temel hedeflerinden biri, 2025 yılına kadar tüm Audi merkezlerinin karbon nötr olmasını sağlamak.

İlginizi çekebilir

Peugeot 508 hibrit