reklamı kapat

POPÜLER

Huawei ve Leica ortaklığı bitince "XMAGE"

Büyük Leica ortaklığı bitince gelecek için “Huawei XMAGE” doğdu

ABD ambargosu nedeniyle Leica, Huawei ile yollarını ayırdı ve Xiaomi ile ortaklık kurdu. İşte bunun üstüne yeni marka “XMAGE” doğdu.

Xiaomi ve Leica arasında yapılan uzun vadeli stratejik ortaklık sonrasında Huawei ve Leica arasındaki uzun yıllara yayılan macera bitti. Bu konuda resmi olarak doğrulama geçen firma, hemen bunun üstüne geleceği için önem verdiği XMAGE markasını oluşturdu. Yapılan açıklamaya göre Huawei’den gelecek yeni telefonların arkasında XMAGE logosu olacak ve bu marka altında eski ile yeni görüntüleme teknolojileri birleştirilecek. Burada daha çok pazarlama odaklı bir adım atan Huawei, mobil fotoğrafçılık alanında dünyanın en iyi teknolojilerine sahip ve bu teknolojiler XMAGE üzerinden başka firmalara da satılabilir. Örneğin firmanın geliştirdiği kamera teknolojileri ve algoritmaları başka Çinli telefon üreticilerine verilebilir, bu telefonların arkasına Leica logosu gibi XMAGE logosu yerleştirilebilir. XMAGE logosu ilk olaraksa yolda olan Mate 50 serisinde karşımıza çıkabilir.

Xiaomi ve Leica ortaklığı hakkında Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor.

Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch ise “Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı.

Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız” demişti.

Xiaomi, XMAGE, Leica ve Huawei detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı