reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Kids Clips

Netflix, test ettiği yeni özelliği “Kids Clips” ile gündemde

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, bu sefer Kids Clips özelliğiyle gündemde ses getirdi. Bu özellik çocuklara özel.

Şimdilik sadece iOS tarafında ve belirli pazarlarda test edilen Netflix Kids Clips özelliği, isminde de geçtiği üzere direkt olarak çocuklara odaklanıyor. TikTok ya da Instagram Reels benzeri bir mantıkta çalışan özellik, çocuklarına karşısına Netflix kütüphanesindeki içeriklerden kısa ve eğlenceli klipler çıkarıyor.

Rakiplerden farklı olarak dikey değil yatay formattaki içeriklere odaklanan özellik, elbette çocuklar için güvenli içerikler gösteriyor ve beğenme butonuna da sahip. Bu ufak klipler üzerinden çocuklar içeriği daha sonra ya da hemen izleyebiliyor.

Bu özelliğin yakında tüm pazarlarda ve Android tarafı için de aktif edilmesi bekleniyor. Netflix’in çocuk içeriklerini kullanan gerçekten milyonlar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix en son Fast Laughs özelliği ile ses getirmişti

Netflix, geçtiğimiz aylarda başta iOS tarafına özel olan daha sonra ise Android’e de gelen Fast Laughs ile öne çıkmıştı. Özellik, mobil uygulamaların alt kısmına yeni bir menü olarak eklenmiş ve başta sadece ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda merkezli olarak kullanıma sunulmuştu.

Firma Fast Laughs ile kişilerin karşısına dikey formatta, TikTok benzeri hızlı içerikler çıkarmaya başladı. Burada tam olarak büyük komedi kataloğundan eğlenceli kısa klipler gösteren firma, bu sayede hem kişilerin uygulama içerisinde geçirdiği zamanı artırmaya çalışıyor hem de komedi içeriklerini öne çıkarmış oluyordu.

Fast Laughs ve Kids Clips, görebileceğiniz üzere genel olarak birbirlerine benziyor. Netflix bu özellikler ile kişilerin uygulama içerisinde daha fazla zaman geçirmesini ve daha fazla içerik keşfetmesini istiyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın