reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Sürpriz Kutu
Netflix Sürpriz Kutu

Netflix çocuklar özelinde duyurdu: “Sürpriz Kutu” özelliği

Son dönemde sürekli olarak olumsuz haberler ile gündeme gelen Netflix, bugün çocuklar özelinde geliştirdiği “Sürpriz Kutu” özelliğini duyurdu.

Netflix kullanıma sunduğu yeni özelliği için resmî sitesinde şunu açıkladı: “Çocuklar hep sevdikleri şeyleri isterler. Favori oyuncakları, yiyecekleri ve şarkılarından onları vazgeçirip yeni bir şeyi denemelerini sağlamak zordur. Bu yüzden bugün tüm dünyadaki televizyonlara yeni bir Sürpriz Kutu özelliği getiriyoruz. Bu özellik, çocuklara eğlenceli ve güvenli bir alan sunarak yeni favori dizi ve filmlerini keşfetmelerini veya tanıdık bir simayla tekrar buluşmalarını sağlayacak. İster Patron Bebek: Beşiğe Dönüş gibi sevilen bir komedi film serisi olsun, ister Bekle Bizi Vahşi Doğa! gibi, sevimli karakterlerden oluşan yepyeni kadrosuyla bir animasyon macera filmi.”

Peki bu özellikten nasıl yararlanılacak? Netflix’e göre çocuklar, ebeveynler ve bakıcılar şu üç basit adımı izleyerek bu özellikten yararlanabiliyorlar:

  1. -Çocuk profiline giriş yapın.
  2. -Çocuk profilinde, ana sayfanın en üstündeki ‘Favorilerim Satırı’nı bulun. Bu satır karakter odaklı olduğundan, Netflix’i açar açmaz çocukları, sevdikleri karakterler, diziler ve filmlerle hemen ve kolayca buluşturur.
  3. -İmleci parlak “Sürpriz Kutu”nun üstüne getirin ve “yeni önerileri” görün. Ve gösteri başlasın! 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Bir baba ve amca olarak her çocuk ve ailenin eşsiz olduğunu iyi biliyorum. İşte bu yüzden Netflix’te, çocukların dünyalarını şekillendirecek hikâyelerle onları buluşturarak onlara özel bir deneyim yaratmaya kararlıyız. Çocukların, onlara önerilen sürpriz dizi veya filmleri keşfetmeyi eğlenceli bulacaklarını tahmin ediyoruz.” diyen Netflix Ürün İnovasyon Yöneticisi TJ Marston, şunları da aktardı:

“Bu yıl içinde çıkardığımız, Top 10 Çocuk İçerikleri Satırı, Çocuk Özet e-postaları ve ebeveyn kontrolleri gibi uygulamalarımızla, ebeveynlerin ve bakıcıların aileleri için en doğru kararı almalarını ve Netflix’in herkes için güvenli bir keşif ve eğlence alanı olmasını hedefliyoruz. Çocuklarınızın kutudan hangi sürprizleri çıkaracağını görmek için sabırsızlanıyoruz!”

Yeni Netflix özelliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın