reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix, Fast Laughs özelliği ile Android tarafına da giriş yaptı

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, Fast Laughs özelliği ile Android tarafına da giriş yaptı. İşte detaylar;

Netflix, geçtiğimiz aylarda iOS tarafına özel Fast Laughs ile ses getirmişti. Özellik, iOS uygulamasının alt kısmına yeni bir menü olarak eklenmiş ve başta sadece ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda merkezli olarak kullanıma sunulmuştu.

Firma Fast Laughs ile kişilerin karşısına dikey formatta, TikTok benzeri hızlı içerikler çıkarmaya başladı. Burada tam olarak büyük komedi kataloğundan eğlenceli kısa klipler gösteren firma, bu sayede hem kişilerin uygulama içerisinde geçirdiği zamanı artırmaya çalışıyor hem de komedi içeriklerini öne çıkarmış oluyordu.

İşte bu özellik gelen bilgiye göre sınırlarını aştı ve artık iOS yanında Android tarafında da yer alıyor. Halen ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda merkezli Android kullanıcılara gelen özellik, yakında diğer pazarlara da açılacak bilgisi veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix dün de “Bir Şeyler Oynat” için Android çıkışını büyütmüştü

Pandemi döneminde hiç olmadığı kadar yüksek kullanım oranlarına ulaşan Netflix, yeni özelliği “Bir Şeyler Oynat” direkt olarak kararsız kalanlara odaklanmıştı. Firmadan ilk duyuruda özellik için gelen açıklama tam olarak şöyle olmuştu:

“Netflix, acaba ne izlesem diye düşünmeye son veriyor! Dünya üzerinde 207 milyon üyesi bulunan dijital eğlence platformunun yeni özelliği “Bir Şeyler Oynat” Netflix ile yeni bir hikaye arayışına çıktığınızda bırakın hikaye sizi bulsun!

Ne izleyeceğim derken yolunuzu kaybettiyseniz veya kararsızsanız “Bir Şeyler Oynat”a basmanız yeterli… Netflix, daha önce izlediklerinize göre belirlediği ve seveceğinizi düşündüğü bir dizi veya filmi anında ekranınıza getirecek. 

İşte bu özellik bugün itibarıyla tüm Android kullanıcıları için aktif edildi. Türkiye’de bulunan özellik (Eksiksiz olarak herkese gelmesi 5-6 saat sürebilir), genel olarak beğeniliyor ancak yapısı gereği herkese hitap etmiyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın