reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11

Windows 11 için yeni medya oynatıcısı, Windows 10 için yıllık döngü

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 işletim sistemi ve bir önceki sürüm Windows 10 için yeni bilgiler geldi.

Windows 11 işletim sisteminin artık yukarıda görebileceğiniz gibi yeni bir medya oynatıcısı var. Şimdilik Windows Insiders’lara açılan yeni oynatıcı, modern tasarımıyla direkt olarak Groove Music ve Windows Media Player’n yerini alıyor. Yakında herkes için kullanıma sunulacak uygulama, çalma listesi ve kütüphane gibi standart imkanları getiriyor ve genel olarak güzel görünüyor.

Bu arada bugün Windows 10 için de bir adım atıldı. Microsoft, bundan sonra Windows 10’un yeni özellikler ile beraber yıldan yıla güncelleme alacağını duyurdu. Firma Windows 11’in çıkmasına rağmen Windows 10’u da güncelleyecek ancak güncelleme aralığı ciddi şekilde açık olacak.

Örneğin Windows 10 Kasım 2021 güncellemesi gibi bir güncelleme 2022’nin Kasım ayında gelecek. Güvenlik güncellemeleri ise duruma göre sık sık gönderilecek. Yeni büyük özelliklerin Windows 11’e de yıldan yıla geleceğini belirtmek gerekiyor. Durum sadece Windows 10’a özel değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa süre önce Windows 11 için BSOD değişikliği oldu

BSOD yani Blue Screen of Death, Window 11 ile yine BSOD olarak kalmış ancak içeriği Black Screen of Death olmuştu. Özetle Microsoft meşhur hata sayfasının rengini maviden siyaha geçirmişti. Ancak bu çok da uzun sürmedi.

Windows 11 için son güncelleme ile hata sayfasında yeniden mavi renk kullanılmaya başlandı. Yani kişiler artık Windows 11’de bir sorun ile karşılaştıkları zaman yukarıdaki sayfayı siyah değil, eskiden olduğu gibi mavi renkte görecekler.

Mavi Ekran Hatası” gerçek anlamda geriye geldi ve bu durum aslında hiçbir şey değiştirmedi. Umuyoruz bu ekranı bir daha görmek durumunda kalmazsınız. Ancak Windows sistemlerde bu ekranı görmemek birçok kişi için neredeyse imkânsız durumda..

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: