reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11 SE

Sızıntı ile Windows 11 SE sürümü de ortaya çıkmış durumda

Microsoft, 24 Haziran tarihinde Windows 11 işletim sistemini tanıtacak. Burada bir Windows 11 SE sürümü de olacak. İşte detaylar;

Windows 11 işletim sistemi için biliyorsunuz bir ISO yükleme dosyası sızdırıldı ve işletim sistemi erkenden hemen her açıdan detaylandı. Yeni sistemi görmek adına aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Windows 10X’i oldukça andıran modernleştirilmiş bir tasarımla gelen yeni işletim sistemi, resmi olarak bulunduğu kadarıyla Windows 11 SE sürümüne de sahip olacak.

Bu sürüm direkt olarak Windows 10 için hazırlanan S modunun yerini alacak gibi görünüyor. Microsoft bunun için şunu diyor:

“S modunda Windows 10, güvenlik ve performans için kolaylaştırılmış, bilindik bir Windows deneyimi sağlayan bir Windows 10 sürümüdür. Güvenliği artırmak için yalnızca Microsoft Store’daki uygulamalara izin verir ve güvenli göz atma için Microsoft Edge’i gerektirir.”

İşte bu temeli masaya getirecek Windows 11 SE, direkt olarak kısıtlı bir Windows 11 deneyimi getirecek. Bu sürüm özellikle toplu alım yapan şirketler ve eğitim kurumlarındaki bilgisayarlarda tercih edilecek.

Bu sürümde yapılan sızıntıya göre Microsoft Store da kapatılmış olacak. Buraya erişim için görüldüğü kadarıyla IT yöneticisi ya da admin onayı gerecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 merakla bekleniyor

Bu arada şunu da belirtelim. Windows 11’in Windows 10 sahiplerine ücretsiz olarak verileceği düşünülüyor. Ancak bu kesin değil. Bunun 24 Haziran etkinliğinde resmileşmesi bekleniyor. Biliyorsunuz Apple da yeni işletim sistemlerini ücretsiz olarak yayımlıyor.

Genel olarak devrimsel olmasa da birçok kalemde elde geçirilen Windows 11, çıktıktan sonra daha detaylı hale gelecek. Yeni sürüm ile Windows Store da yenilecek. Güncellenen uygulama / oyun marketi için sadece tasarım değil, altyapı değişiklikleri de olacak.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın