reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11

Windows 11 işletim sistemi tam olarak ne zaman çıkacak?

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 için çıkış tam olarak ne zaman yapılacak? Bu konu artık netlik kazanmış durumda.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 işletim sistemi için Microsoft, resmi olarak “sonbahar” döneminde çıkacak bilgisini veriyor.

Ancak ortaya çıkan birden fazla göstergeye göre işletim sisteminin hemen hemen kesin olarak ekim ayı içerisinde geliyor. Burada kaynaklar net olarak 20 Ekim tarihine işaret ediyor ancak bu henüz firma tarafından açıklanmıyor.

Bunun yakında Microsoft tarafından resmileştirilmesi bekleniyor. Firmanın ekim ayında sürümü ilk olarak bilgisayar üreticilerine verme ihtimali de bulunuyor. Ancak bunun çok olası olmadığını da düşünenler bulunuyor. Yüksek ihtimalle çıkış herkes için yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 işletim sistemine sisteminiz destek veriyor mu?

Yeni nesil Windows için Microsoft kısa süre önce kendi PC Health Check App yazılımını güncellendi.

Ücretsiz olarak buradan indirebileceğiniz yazılım, sistem özelliklerine bakıyor ve bilgisayarınızı Windows 11’e uygun olup olmadığını direkt olarak söylüyor.

Sonuç olumsuz olursa elbette sistemin neden Windows 11’e uygun olmadığı yönünde bir açıklama da yapılıyor.

Windows 11’e geçmenin ücretsiz olacağını tekrardan hatırlatalım. Lisanslı bir Windows 10 işletim sisteminiz varsa ekim ayında yeni sürüme ücretsiz geçiş yapabileceksiniz.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu