reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11

Windows 11 için beklenen en stabil beta sürümü çıktı

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 için geliştiricilerin test etmesi için ilk stabil beta sürümü de indirmeye sunuldu.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 işletim sistemi ekim ayı içerisinde geliyor. Burada resmi bir açıklama gelmiş değil ancak kaynaklar halen çıkış için 20 Ekim tarihine işaret ediyor. Firmanın merak edilen net tarihi ne zaman vereceği ise maalesef bilinmiyor.

Ancak biliyorsunuz yeni işletim sistemi istenirse şimdiden denenebiliyor. Microsoft’un Windows Insider programına dahil olan kişiler / geliştiriciler, sürümü resmi olarak indirerek test edebiliyorlar.

İşte bu kişiler için daha önce çıkana oranla çok daha stabil ve sorunsuz bir yeni Windows 11 sürümü de indirmeye açılmış durumda. Windows 11’in yeni geliştiricisi sürümüne Insider’lar direkt olarak buradan ulaşabiliyor.

Bu testlere katılan Insider’lardan gelen geri bildirimler sayesinde işletim sistemi tam olarak çıkmadan birçok hatasından arındırılacak. Yani siz teste katılmıyor olsanız dahi resmi olarak indireceğiniz sürüm başkaları sayesinde çok daha stabil olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 işletim sistemine sisteminiz destek veriyor mu?

Yeni nesil Windows için Microsoft geçtiğimiz ay kendi PC Health Check App yazılımını güncellendi.

Ücretsiz olarak buradan indirebileceğiniz yazılım, sistem özelliklerine bakıyor ve bilgisayarınızı Windows 11’e uygun olup olmadığını direkt olarak söylüyor.

Sonuç olumsuz olursa elbette sistemin neden Windows 11’e uygun olmadığı yönünde bir açıklama da yapılıyor.

Windows 11’e geçmenin ücretsiz olacağını tekrardan hatırlatalım. Lisanslı bir Windows 10 işletim sisteminiz varsa ekim ayında yeni sürüme ücretsiz geçiş yapabileceksiniz.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: