reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11

Windows 11 için test odaklı ilk ön izleme sürümü çıktı

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 için geliştiricilerin test etmesi odağında ilk ön izleme sürümü çıktı.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 işletim sistemi bugün ekim ayı içerisinde geliyor haberleriyle gündem olmuştu.

Burada kaynaklar halen çıkış için 20 Ekim tarihine işaret ediyor ancak bu henüz firma tarafından açıklanmıyor. Firmanın merak edilen net tarihi ne zaman vereceği bilinmiyor ancak Windows 11’in ilk geliştiricisi sürümünü Insider’lar için burada yayımlandı.

Microsoft’un Windows Insider programına dahil olan kişiler / geliştiriciler sürümü resmi olarak indirerek test edecekler ve firmaya önemli geri bildirimlerde bulunacaklar.

Bu geri bildirimler sayesinde de işletim sistemi tam olarak çıkmadan birçok hatasından arındırılacak. Microsoft’un ön izleme sürümü için hazırladığı resmi sayfaya burada ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 işletim sistemine sisteminiz destek veriyor mu?

Yeni nesil Windows için Microsoft kısa süre önce kendi PC Health Check App yazılımını güncellendi.

Ücretsiz olarak buradan indirebileceğiniz yazılım, sistem özelliklerine bakıyor ve bilgisayarınızı Windows 11’e uygun olup olmadığını direkt olarak söylüyor.

Sonuç olumsuz olursa elbette sistemin neden Windows 11’e uygun olmadığı yönünde bir açıklama da yapılıyor.

Windows 11’e geçmenin ücretsiz olacağını tekrardan hatırlatalım. Lisanslı bir Windows 10 işletim sisteminiz varsa ekim ayında yeni sürüme ücretsiz geçiş yapabileceksiniz.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: