reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 serisi için üretim başlıyor; peki tam olarak neler geliyor?

Apple’ın yaz sonunda gelecek iPhone 13 modelleri için makineler çalışmaya başlıyor. Söylendiği kadarıyla büyük üretim başlıyor.

iPhone 13 ailesi eğer bir değişiklik olmaz ise 14 Eylül tarihinde tanıtılacak. Modellerin belirli pazarlardaki satışı ise 24 Eylül tarihinde olacak. Bu ailede biliyorsunuz 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri yer alıyor.

Kaynaklara göre bu modellerin üretimi için somut tedarik adımlar da atılmaya başlandı. Gelen bilgilere bakılırsa telefonlar için geniş çaplı seri üretim çok yakında yer alıyor.

Bazılarının iPhone 12s adını da geçirdiği yeni seri, biz 13 isminden gidersek devasa yenilikler taşımıyor. Ancak yine de dikkat çekici değişiklikler bizleri bekliyor.

Örneğin iPhone tarihinde ilk defa 120 Hz OLED ekranlar hayatımıza giriyor. iPhone 13’lerin 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde Samsung imzalı 120 Hz OLED ekranlar olacak.

Apple’ın yeni iPhone’lar odağında stok sorunu yaşaması beklenmiyor. Çünkü TSMC’nin işlemci / çip üretimi konusunda Apple’a öncelik vereceği aktarılıyor. TSMC’nin en büyük müşterilerinden olan Apple, bu konuda kendisi garantiye almış durumda.

iPhone 13 serisi elbette Türkiye’de de satılacak

Yeni iPhone’ların görsel olarak en büyük farkı ufalan çentikleri olacak. Teknoloji devi ahizeyi yukarıya alarak çentiği bir miktar ufaltacak. Ancak burada devasa bir ufalma olmayacak.

Firmanın çentiği 2022 sonunda gelecek iPhone’lar ile tamamen ortadan kaldırması bekleniyor. Bunun ise ekrana entegre Touch ID ile yapılacağı düşünülüyor. Ancak bu konu da şimdilik tam olarak netlik kazanmıyor.

Bu yıl Pro modellerde tam 1 TB depolama sunacak Apple, sürpriz olmayacağı üzere yeni telefonların kamera performansını artıracak. Bu yıl özellikle ultra geniş kamera daha iyi olacak. Çünkü bu kamera otomatik netleme konulacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın