reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12 Pro

iPhone 12s Pro için hazırlanan parmak izi sensörlü portsuz konsept

Apple’ın üzerinde aktif olarak çalıştığı iPhone 13 ya da iPhone 12s ailesine yönelik bir parmak izi sensörlü ve portsuz iPhone 12s Pro konsepti hazırlandı.

Advertisement

2021 sonunda gelecek iPhone 13 ailesi ya da son dönemde sık sık dile getirilen iPhone 12s ailesi çok merak ediliyor. İşte bu modeller için LetsGoDigital de bir konsept hazırlamış durumda. Bu konseptte iPhone 12s Pro karşımıza çıkıyor. Telefonu LetsGoDigital ekibi ortaya çıkan sızıntılar üzerinden portsuz şekilde tasarlamış. Yani telefon sadece kablosuz olarak şarj olabiliyor. Bu modelde aynı zamanda ekrana entegre Touch ID parmak izi sensörü de yer alıyor. Apple’ın bunun yeni ailede gerçeğe dönüştürme ihtimalli ciddi ciddi masada yer alıyor. LetsGoDigital’in konseptinde Face ID olmasa da geniş bir çentik bizleri karşılıyor ve bu biraz garip duruyor. Apple’ın yeni iPhone’larda Touch ID ile Face ID’yi bir araya sunacağı, çentiğin ise TrueDepth’teki geliştirme ile ufalacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12s Pro Max ya da iPhone 13 Pro Max, periskop kamera ile gelebilir

Biliyorsunuz kısa süre önce bu detay ciddi şekilde gündem olmuştu. Bu konseptte yok ancak telefonlardan en azından Pro Max’lerde bu yıl periskop kamera karşımıza çıkabilir. Patenty Apple tarafından bulunan bir patent, Apple’ın ciddi ciddi bu konuda çalıştığını gösteriyor. Periskop kamera sistemi biliyorsunuz yatay olarak görev yapıyor ve birden fazla mercek ve ışığı döndüren bir prizma üzerine kuruluyor. Bu sistem sayesinde ince telefonlarda yüksek optik zoom elde edilebiliyor.

İlgili Video