reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 13 / 12s serisiyle Touch ID geriye geliyor; işte detaylar

Apple üzerinde aktif olarak çalıştığı iPhone 13 / 12s ailesiyle gündemden düşmüyor. Aile  artık hemen hemen kesin olarak Touch ID’yi geri getiriyor.

2021 sonunda gelecek iPhone 13 ya da olası diğer adıyla iPhone 12s ailesi, bir kez daha gündeme getirildiği üzere Touch ID parmak izi sensörüne sahip olacak. Apple, kaynaklara göre Touch ID’yi ekrana entegre edecek ve burada Galaxy S21 ailesi gibi ultrasonik değil optik bir sensör kullanacak. Biliyorsunuz optik sensörler halen pazarda yer alıyor ve bu sensörler ışık temelli görev yapıyor. Söylendiği kadarıyla Apple optik parmak izi sensörlerini daha kararlı buluyor ve geliştirme çalışmalarını bu yönde ilerletiyor. Apple’ın yeni seride Touch ID ile beraber çentikte yer alan TrueDepth temelli Face ID kullanmaya devam edeceği de gelen bilgiler arasında bulunuyor. Touch ID özellikle maske kullanımın zorunlu hale geldiği günümüzde büyük önem arz ediyor ve çiftli yapı herkesi memnun edecek izlenimi oluşturuyor.

iPhone 13 / 12s serisi periskop kamera da taşıyabilir

Patenty Apple tarafından bulunan bir patent, Apple’ın ciddi ciddi bu konuda çalıştığını gösteriyor. Periskop kamera sistemi biliyorsunuz yatay olarak görev yapıyor ve birden fazla mercek ve ışığı döndüren bir prizma üzerine kuruluyor. Bu sistem sayesinde ince telefonlarda yüksek optik zoom elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın iPhone 13 Pro’larda şimdilik yüzde 100 kesin olarak periskop kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor. Aynı şekilde kullanılırsa burada Samsung mu yoksa bu patenti alınan sistem mi kullanılacak o da bilinmiyor. Firma bu konuda çıkışı iPhone 14’lere de bırakabilir.

İlgili Video