reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 13 / 12s serisiyle ultra geniş açı kamerada çıta yükseliyor

Apple üzerinde aktif olarak çalıştığı iPhone 13 / 12s ailesiyle gündemden düşmüyor. Aile için bu sefer ultra geniş açı kamera bilgisi var.

Advertisement

2021 sonunda gelecek iPhone 13 ya da olası diğer adıyla iPhone 12s ailesi, en son Touch ID parmak izi sensörüne sahip olacak haberiyle çok ses getirmişti. Apple, kaynaklara göre Touch ID’yi ekrana entegre edecek ve burada Galaxy S21 ailesi gibi ultrasonik değil optik bir sensör kullanacak. Apple’ın yeni seride Touch ID ile beraber çentikte yer alan TrueDepth temelli Face ID kullanmaya devam edeceği de gelen bilgiler arasında bulunurken, yeni ailedeki her dört modelin de iPhone 12’lere oranla çok daha iyi ultra geniş açı kameralara sahip olacağı aktarılıyor. Burada özellikle gece / düşük ışık performansının artacağı çünkü diyaframın F2.4’ten F1.8’e ineceği aktarılıyor. Daha ufak diyafram rakamı daha fazla ışık yakalanması anlamına geliyor ve bu da telefon tarafı için büyük önem arz ediyor. Ufak sensörler her zaman daha daha temiz fotoğraflar için daha yüksek ışığa ihtiyaç duyuyor.

iPhone 13 / 12s serisi periskop kamera da taşıyabilir

Patenty Apple tarafından bulunan bir patent, Apple’ın ciddi ciddi bu konuda çalıştığını gösteriyor. Periskop kamera sistemi biliyorsunuz yatay olarak görev yapıyor ve birden fazla mercek ve ışığı döndüren bir prizma üzerine kuruluyor. Bu sistem sayesinde ince telefonlarda yüksek optik zoom elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın iPhone 13 Pro’larda şimdilik yüzde 100 kesin olarak periskop kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor. Aynı şekilde kullanılırsa burada Samsung mu yoksa bu patenti alınan sistem mi kullanılacak o da bilinmiyor. Firma bu konuda çıkışı iPhone 14’lere de bırakabilir.

İlgili Video