reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 / 12s serisi tasarımsal olarak böyle olabilir

Apple’ın üzerinde aktif olarak çalıştığı iPhone 13 ailesi gündemden düşmüyor. Bu sefer daha önce sağlam bilgiler veren bir kaynak konuştu.

2021 sonunda gelecek iPhone 13 ailesi sürekli olarak ses getiriyor. Hatırlarsınız kaynaklar kısa süre önce sadece 13 Pro modellerinde LTPO temelli 120 Hz OLED ekran yer alacak bilgisini vermişti. En son ise telefonların ortak olarak LiDAR sensörüne ve 2020’de iPhone 12 Pro Max’e özel kalan sensör tabanlı görüntü sabitleme özelliğine sahip olacağı aktarılmıştı. Daha sonra telefonların iPhone 12’lerden daha ufak bir çentiğe sahip olacağı aktarıldı. Şimdi ise daha önce sağlam bilgiler veren EverythingApplePro, model için hazırladığı videoda elde ettiği yeni bilgiler üzerinden sayfada gördüğünüz tasarımları hazırladı. Eğer kaynak haklıysa modellerin arkasındaki kamera modülleri koyu renkli bir safir cam ile gizlenecek. Bu da çoğu kişi için çok daha güzel bir görüntü oluşturacak.

Çentikleri yukarıdaki gibi ya da söylentiler doğru çıkar ve biraz ufaltılarsa aşağıdaki gibi olacak iPhone 13 serisi, düşük bir ihtimal olmasına rağmen Touch ID ile Face ID’yi bir arada sunabilir. Ayrıca yeni serinin portsuz olma ihtimali de bulunuyor. Hepsine ek olarak Apple’ın iPhone 12s takısını kullanma ihtimali de masada yer alıyor.

iPhone 13 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Başka sağlam kaynaklara göre iPhone 13’lerde 1 TB depolama alanı sunulacak. Apple şu an iPhone 12’lerde maksimum 256 GB, iPhone 12 Pro’larda ise 512 GB dahili depolama sunuyor. İşte bunun iPhone 13’ler ile beraber artık 1 TB’a çekileceği dikkat çeken bilgilerden oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin Pro versiyonlarında ayrıca ultra geniş açı kamera F1.8 diyafram değerine sahip olacak ve 7 elementli lens yapısını kullanacak bilgisi de geliyor. Telefonlardan 13 Pro Max’te Samsung imzalı bir periskop kamera da yer alabilir detayı da halen gündemde yer alıyor.

İlgili Video