reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone dünyasına ters kablosuz şarj gelmeyecek mi?

iPhone 13 / 12s ailesi öncesinde Apple yeni bilgiler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Yeni seride de ters kablosuz şarj olmayacak gibi görünüyor.

Advertisement

Android tarafından uzun zamandır olmasına rağmen Apple dünyasına ters kablosuz şarj “yakın dönemde” gelmeyecek. Bu bilgi direkt olarak Apple konusunda sağlam Kaynak Mark Gurman‘dan geliyor ve bu da genel olarak üzüyor. Ters kablosuz şarj gerçekten çok uzun zamandır bekleniyor. Bu özellik ile kişiler Apple Watch saatlerini ve AirPods kablosuz kulaklıklarını telefonlarının arkasında kablosuz olarak şarj etmek istiyor. Özelliğin yakında gelmeyecek olması hiç gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Ancak iPhone 13’ler için süreç şimdilik rafa kaldırılmış gibi görünüyor. MagSafe sistemiyle bu konuda oluşan büyük beklenti de şimdilik rafa kalkmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaz sonunda gelecek iPhone 13 / 12s serisi için neler biliyoruz?

2021 sonunda gelecek iPhone 13 / 12s ailesi, en son her zaman açık ekran özelliği ile geliyor detayıyla ses getirmişti. Sıvı temelli soğutma sisteminin kullanılacağı aktarılan 13 / 12s ailesi, kaynaklara göre daha güçlü MagSafe mıknatısları taşıyor. Bu da aksesuarların telefonların arkasında daha sağlam durmasına imkan tanıyacak gibi görünüyor. Portre video yani arkası sanal olarak bulanıklaştırılmış video özelliğini de kullanıma sunacak aile, gece çekim modunda da ciddi geliştirmeler görecek açıklaması yapılıyor. Yeni seriden sadece “Pro” modellerde 120 HZ OLED ekran olacak bilgisi de veriliyor.

İlginizi Çekebilir

Araziye özel şirin elektrikli otomobil modeli